Inforservis


Infoservis číslo 18 (zaslaný 11.11.2019)

Vážení,
podzimní sezóna je za námi a tak mi dovolte, abych Vás seznámil s jejími výsledky. Dozvíte se také pár informací o tom, co Vás čeká v příštím roce.
 
Obsah:
1) Mistrovství ČR belgických ovčáků CMC ve sportovní kynologii.
2) Reprezentace pro MS FMBB 2020 ve Francii
3) Podzimní bonitace CMC Sezemice
4) Mistrovství ČR belgických ovčáků CMC v canicrossu a bikejöringu
5) Jarní kvalifikační závod pro MS FMBB 2020 v canicrossu a bikejöringu
6) Členská schůze CMC 2020
1) Mistrovství ČR belgických ovčáků CMC ve sportovní kynologii
Letošní mistrovství se konalo v Trnové u Horní Břízy a bylo skutečným svátkem našeho plemene. Závodu se nakonec zúčastnilo 50 belgických ovčáků malinois a tervueren a by to historicky rekordní počet účastníků této akce. Závod posuzovali: Martin Pejša – stopy, MVDr. Jana Glisniková – poslušnost (dlouhodobé odložení Karel Havelka) a Theodor Krajčí – obrana. Figuranty byli Jan Böhm a David Hanel (náhradní figurant Pavel Soukop). Stopy kladl tým pod vedením Miroslava Ulče. Všichni jmenovaní odvedli perfektní práci na špičkové úrovni.
Obrovské díky patří týmu pořadatelů pod vedením Jiřího Škubala. Jejich profesionalita v pořádání velkých akcí je opravdu vysoká a těžko hledají v tomto oboru u nás konkurenci. Chci také velice poděkovat generálnímu partnerovi Czech Malinois Clubu, společnosti Vafo Praha. Nejen za perfektní materiální zabezpečení mistrovství, ale i za podporu v průběhu celého roku. Jsme rádi, že je právě tato společnost naším partnerem.
Po celé dva dny se na stadionu i na terénech na stopy odehrával lítý boj nejen o stupně vítězů, ale i o možnost reprezentovat Českou republiku na MS FMBB příští rok ve Francii. Musím říct, že úroveň předvedených psů byla velice dobrá. Pro ty, kteří neviděli mistrovství na vlastní oči by se mohla být úroveň trochu zkreslená nízkými udělenými body. Je třeba si uvědomit, že jde o vrcholnou akci plemene a tomu odpovídá velice přísné hodnocení ze strany rozhodčích.
A jaké jsou výsledky? Mistrem republiky se stal Jaroslav Kučera se psem Maik Mi-Ji ze ZKO Tlučná. Druhé místo obsadil Martin Slovák s Canem Codi-Fin a třetí, bronzový stupínek obsadila Denisa Šafářová s Destiny vom Hirtengarten. Stříbrná a bronzová dvojice jsou členy ZKO Sezemice. Kompletní výsledky závodu naleznete v příloze tohoto mailu.
Mistrovství je za námi a už teď se můžete těšit na Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC 2020, které se bude konat začátkem října v Třeboni.
2) Reprezentace České republiky klubu CMC ve sportovní kynologii pro MS FMBB 2020 ve Francii
Reprezentace České republiky CMC ve sportovní pro MS FMBB 2020 ve Francii:
CZ01 Tomáš Louda Bouí z Údolí Jizery (přímý postup MS FMBB 2019)
CZ02 Daniel Paleček Looker Mi-Ji (přímý postup MS FMBB 2019)
CZ03 Jaroslav Kučera Maik Mi-Ji (Mistr republiky CM  C2019)
CZ04 Martin Slovák Cane Codi-Fin (součet bodů 566)
CZ05 Dalibor Hudec Dazzler Boccaro (součet bodů 554)
CZ06 Michaela Krupková Aston Martin is Always Crazy (součet bodů 551)
N1 Kateřina Müller Kizzy vom Falkenstock (součet bodů 549)
N2 Darja Kopecká Cherr ze Soutoku Sázavy (součet bodů 546)
3) Podzimní bonitace CMC Sezemice
V neděli 3.11. se konala v areálu ZKO Sezemice tradiční podzimní bonitace našeho klubu. Bonitace se zúčastnilo 27 zvířat (18 psů a 9 fen). Z účastníků byli dva jedinci vyřazeni z důvodu závažných, vylučujících exteriérových vad a dva jedinci z důvodu silné reakce na střelbu. Rád bych poděkoval všem účastníkům za sportovní a korektní vystupování v průběhu celé akce.
 
4) Mistrovství ČR belgických ovčáků CMC v canicrossu a bikejöringu
V sobotu 9.11. se konalo v krásném prostředí zámeckého parku Loučeň Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC v canicrossu a bikejöringu. Tento závod byl zároveň prvním kvalifikačním závodem pro účast na MS FMBB 2020 ve Francii.
Závodu se zúčastnilo rekordních 26 belgických ovčáků. Kromě již tradičních zástupců variety malinois se zúčastnili i jedinci variet tervueren a groenendale. Belgičtí ovčáci se neztratili ani v celkových výsledcích. V nejsilněji obsazené kategorii canicross ženy obsadila Jaroslava Marešovská s Mili 5. místo, ve stejné kategorii mužů obsadil Ladislav Beran s Asterixem Duxroyal také 5. místo. Na stupně vítězů se probojoval Jakub Štýbr s Apple Deabei, který zvítězil v kategorii canicross muži se psy 10-19,9 kg. Sofie Štýbrová s Double Deabei zvítězila v kategorii dětí 9-12 let.
Mistry republiky se v jednotlivých kategoriích stali a zároveň si tímto vybojovali přímý postup na MS FMBB 2020 ve Francii:
bikejöring ženy: Marcela Čápková s Ami
bikejöring muži: Jiří Švancara s Yuki de Alphaville Bohemia
canicross ženy: Jaroslava Marešovská s Mili
canicross muži: Ladislav Beran s Asterixem Duxroayal
Všem, kteří se závodu v nelehkých podmínkách zúčastnili a bojovali o co nejlepší výsledek patří gratulace.
Kdo by jste se chtěl podívat na celkové výsledky závodů, zde je odkaz:
5) Jarní kvalifikační závod pro MS FMBB 2020 v canicrossu a bikejöringu
Jarní kvalifikační závod pro MS FMBB 2020 se bude, jako již tradičně konat v rámci Votvíráku 2020 21.-22.3. v Kolesách u Pardubic. Čeká na Vás atmosféra velkého závodu a možnost poměřit se s těmi nejlepšími. Canicross nebo bikejöring je skvělým doplňkovým sportem pro Vás i Vašeho psa.
Všechny informace o závodě najdete na:
 
6) Členská schůze CMC 2020
Členská schůze našeho klubu se bude konat ve druhé polovině ledna. Program a veškeré informace Vám bude zaslán začátkem prosince.
Přeji všem z Vás, kteří se ještě chystáte na podzimní zkoušky mnoho úspěchů a všem ostatním příjemnou zimní přestávku a těším se na setkání na akcích našeho klubu v roce 2020.
Z výbor Czech Malinois Clubu
Jaroslav Kratochvíl

Infoservis číslo 17 (zaslaný 12.9.2019) 
Vážení,
v tomto infoservisu Vás chci informovat o připravovaných podzimních akcích našeho klubu a také o výsedcích letní kvalifikace na MS FMBB na závodě CACIT Dobříš. Dozvíte se také průběžný žebříček pro postup na MS FMBB 2020 před posledními dvěma kvalifikačními závody (MS FCI a MR BO CMC).
Obsah:
1) Výsledky závodu CACIT Dobříš
2) Průběžný kvalifikační žebříček na MS FMBB 2020
3) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC IGP
4) Mistrovství republiky belgických ovčáků canicross a bikejöring
5) Podzimní bonitace CMC
6) Aktuální seznam přihlášených na MR BO CMC IGP
1) Výsledky závodu CACIT Dobříš 2020
Ve dnech 17.-18.8. se konal na Dobříši již 14. ročník závodu CACIT, který je zároveň jedním z kvalifikačních závodů pro MS FMBB v dalším roce. Závod posuzovali pánové: A: Martin Pejša, B: Robert Markschläger (Rakousko) a C: Theodor Krajčí. Pomocným rozhodčí na poslušnosti byl pan Karel Havelka. Stopy kladl zkušený tým kladečů pod vedením Libora Loužka. Práci figuranta na první části prováděl Daniel Paleček a kontrolní výkon Peter Ličák ze Slovenské republiky. Záda jim jako náhradní figurant kryl Milan Římek.
Vzhledem k výše uvedenému (kvalifikace na FMBB) byla opět účastnilo závodu velké množství psovodů s belgickými ovčáky. Závodu se zúčastnilo 23 jedinců variety malinois a dva jedinci variety tervueren. Belgičáci se na závodu opět neztratili. Vítězem se s počtem 288 bodů stal Cane Codi-Fin Martina Slováka. Druhé místo obsadil Aston Martin Is Always Crazy Michaely Krupkové. Bronzový stupínek obsadil malinois Angry Bird Manlihaus Eviji Mankopa z Lotyšska. Nejlepším tervuerenem byla Ulu iz Gratziano Beaty Štýbrové na osmém místě. O úspěšné reprezentaci Klubu svědčí i celkem osm belgických ovčáků v první desítce.
Odkaz na kompletní výsledky závodu:
2) Průběžný kvalifikační žebříček na MS FMBB 2020
Po jarních výběrových závodech, MS FMBB, mistrovství republiky všech plemen a závodu CACIT Dobříš je kvalifikační žebříček na MS FMBB 2020 následující:
Přímý postup si na základě výsledků na MS FMBB 2019 vybojovali Daniel Paleček s Lookerem Mi-Ji a Tomáš Louda s Bouím z Údolí Jizery.
Pořadí na dalších místech:
Jaroslav Kučera – Majk Mi-Ji 558 bodů (281, 277)
Dalibor Hudec – Dazler Boccaro 552 bodů (283, 269)
Darja Kopecká – Cherr ze Soutoku Sázavy 543 bodů (280, 263)
Beata Štýbrová – Ulu iz Gratsiano 538 bodů (269, 269)
Denisa Šafářová – Destiny vom Hintergarten 537 (270, 267)
František Sládek  – Gina ze Soutoku Sázavy 531 (270, 261)
3) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC IGP
Letošní, již 23. Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC se bude opět konat 11.-13.10. v Horní Bříze. Tým kolem Jirky Škubala musel, vzhledem k rekonstrukci místního hřiště, kde se mistrovství konalo v minulých letech, najít alternativu. Krásné hřiště objevil v nedaleké Trnové. Na tomto stadionu již na jaře uspořádal MR všech plemen a ukázalo se, že stadion poskytuje pro pejskařskou akci ideální zázemí.
Závod budou posuzovat: A: Martin Pejša, B: Jana Glisniková (rozhodčí na dlouhodobé odložení Karel Havelka), C: Theodor Krajčí.
Figurovat budou pánové: Jan Böhm (technická část) a David Hanel (kontrolní výkon), náhradním figurantem bude Pavel Soukop.
Přihlášku na mistrovství lze vyplnit on-line na stránkách CMC:
Uzávěrka přihlášek je v pátek 27.9.2019 
Další informace o Mistrovství republiky 2020:
4) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC v canicrossu a bikejöringu
Mistrovství republiky v běžeckých disciplínách se původně mělo konat ve stejném termínu jako MRBO ve sportovní kynologii. Nakonec bylo rozhodnuto termín i místo přesunout, abychom umožnili start těm, kteří chtějí startovat na obou akcích. Závod pro náš klub uspořádá partner v této oblasti, server Behejsepsem.cz
Podzimní zavírák se bude konat 9.11. v nádherném prostředí zámeckého parku Loučeň. Rád bych připomenul, že vítěz každé kategorie se automaticky nominuje na MS FMBB 2020 s podporou klubu CMC.
Informace o závodě a přihláška na něj:
5) Podzimní bonitace CMC
3.11. se bude v Sezemicích konat podzimní bonitace našeho klubu. Posuzovatelem exteriéru bude Ing. Beata Štýbrová. Uzávěrka přihlášek na bonitaci bude 28.10.2019. Přihlásit se lze prostřednictvím on-line přihlášky na stránkách klubu.
Informace o bonitaci a on-line přihláška:
6) Aktuální seznam přihlášených na letošní MR BO CMC k dnešnímu dni
Ivo Čapoun – Catty Sharmat
Martin Kubatko – Fire Clever Fox
Jaroslav Mlčák – ELOCA Boccaro
Antonín Procházka – Lipi Van De Duvetorre
Darja Kopecká – Cherr ze Soutoku Sázavy
Renata Tvrdoňová – Adonis Na-La Dvor
Daniel Fojtík – Antton Doruscanis
Nikola Ramíková – Pram Deabei
Vlasta Kočanová – DE WILL Vědusk
Petr Růžička – Aira Clever Fox
Jaroslava Koblihová – Daffy Malanzvers
Jana Mészárosová – Cookie Clever Fox
Lucie Durczoková – Fixa Ostraryka
Michaela Novotná – Belgica Blue Penny
Dalibor Hudec – Dazzler Boccaro
Josef Šesták – Hardy Ort Bohemia
Simona Fialová – Peny ze Svobodného dvora
Vladimíra Cihelková – Ester vom Esadera
Vilem Balej – Eli vom Esadera
Petr Foltyn – Boss Belrott
Hana Mouková – Jessica vom Esadera
Barbora Stehlíková – Anamir Gardanto Maicono livre
Šárka Bendová – Happy vom Esadera
Petr Mikolášek – GASSY Foxy Queen
Karel Nedvěd – Forzie Ostraryka
Denisa Šafářová – Destiny vom Hirtengarten
Roman Šmatlák – N´Attaquez du Sauvage Dijon
Anna Drozdová – Euphoria Sagitta Epirum
Taťána Novotná – Bazinga Bohemia Felicitas
Kristýna Ondrůšová – Casper z Údolí Jizery
Dita Finsterle – Boy Codi-Fin
Kateřina Müller – Kizzy vom Falkenstock
Dana Urbánková – Adeel Blue Penny
Petra Rohlenová – Grey Guard v.Holzmicheltal
Těšíme se na Vás všechny na podzimních sportovních i chovatelských akcích našeho klubu. Přejeme hodně úspěchů s Vašimi čtyřnohými přáteli.
Za výbor Czech Malinois Club
Jaroslav Kratochvíl


Infoservis číslo 16 (zaslaný 15.5.2019)
Vážení,
zasíláme Vás 16. číslo Infoservisu Czech Malinois Clubu s kompletními výsledky reprezentantů našeho klubu na MS FMBB 2019 v IGP, canicrossu a bikejöringu. Všichni reprezentanti na tomto největším závodě na světě obstáli se ctí a bojovali ze všech sil. Mistrovství světa FMBB 2019 se konalo ve dnech 7.-12.května v Písku. V příloze k tomuto mailu najdete pár fotografií medailistů.
Výsledky reprezentace IGP:
Družstva: 3.místo
Jednotlivci:
8.místo Tomáš Louda – Bouí z Údolí Jizery
10.místo Daniel Paleček – Looker Mi-Ji
13. místo Dalibor Hudec – Dazzler Boccaro
24. místo Michaela Rubášová – Charon Deabei
37.místo Vladislav Glogar – Ghandi from Mike`s Place
bez poř. Pavel Hrobař – Al Campo Graf Czech
Výsledky reprezentace canicross:
Ženy 18-39 let:
1.místo Nicole Vošvrdová – Be My Perfect Barathea
2.místo Dominika Slavotínková – Bren Hradni Sklep
3.místo Jaroslava Marešovská – Cersei Graf Czech
4.místo Marcela Čápková – Antrax Sabathore
7.místo Nikol Trefná – Ares z Chejlavy
8.místo Kateřina Kantorová – Aretta Belafra
10.místo Eva Horňáková – Cecilka ze Six Bau
12.místo Kateřina Samková – Bokany Malevil Bohemia
14.místo Petra Špaldoňová – Canibal Belrott
16.místo Tereza Horová – Olivie z Labského přívozu
Muži 18-39 let:
3.místo Ladislav Beran – Asterix Duxroyal
4.místo David Brančík – Akani z Hückelovy vily
Ženy 40-49 let:
3.místo Lenka Rybáková – Chiki Foxy Queen
6.místo Hana Kocvrlichová – Darth Vader Vedusk
Muži 40-49 let:
3.místo Jiří Švancara – Keyko de Alphaville Bohemia
6.místo Vilém Čekajle – Castro Fidel Štíhlouš
Výsledky reprezentace bikejöring:
Ženy 18-39 let:
1.místo Kateřina Neumanová – Aristokracie Vilerrah
2.místo Marcela Čápková – Amidala Padmé Ginger Jump
5.místo Lucie Babulová – Chris z Lounského chovu
6.místo Alena Zbožínková – Calibra
7.místo Pavla Hrníčková – Control Hazard Rebell Represent
11.místo Aneta Kárníková – Bastille Strážce palisád
Muži 50-59 let:
3.místo Petr Kohl – Alaia Black z Kovárny
Gratulace a dík patří všem reprezentantům. Poděkování patří také generálnímu partnerovi Czech Malinois Clubu, společnosti Vafo Praha, výrobci superprémiových krmiv Brit. Děkujeme nejen za podporu na Mistrovství světa, ale také v průběhu celého roku.
Za Výbor Czech Malinois Clubu
Jaroslav Kratochvíl

 


Infoservis číslo 15 (zaslaný 5.5.2019)

Vážení,
zaslali jsme Vám 15. číslo Infoservisu Czech Malinois Clubu. Najdete v něm informace o novinkách v bonitaci našeho klubu. Informaci o nadcházejícím Mistrovství světa belgických ovčáků. Malé statistické ohlédnutí za zkouškovou sezónou 2018 a přehled výsledků z výběrových závodů ČKS, které jsou zároveň kvalifikačními závody pro MS FMBB 2020 plus další aktuální informace.
Obsah:
1) Změny v bonitačním řádu
2) Jarní bonitace
3) Mistrovství světa FMBB 2019
4) Výběrové závody ČKS z pohledu účasti belgických ovčáků
5) Statistika zkoušek členů klubu CMC v roce 2018
6) Nový výbor a revizní komise CMC
1) Změny v bonitačním řádu
Lednová členská schůze CMC schválila některé úpravy pravidel pro bonitace klubu. Zde je jejich přehled pro všechny, kteří se na bonitaci chystáte.
1) U měření a kontroly čipu nebo tetovacího čísla musí pes stát samovolně na určeném místě, může být lehce přidržován a usměrňován psovodem. Pokud se pes nenechá změřit v čase stanoveném posuzovací komisí, je jeho posuzování ukončeno pro nesplnění podmínek povahového testu. Stejně jako u ukončení v jiné části povahového testu s výjimkou střelby má ještě jednu možnost bonitaci absolvovat.
2) Při celém povahovém testu je pes upoután na cca. 1-1,5 m dlouhém vodítku a psovod drží toto vodítko na konci jednou rukou. Po celou dobu psa vodítkem nijak neovlivňuje, neovlivňuje ho ani jinými povely. Po celou dobu povahového testu je zakázáno mít u sebe pamlsky ani jakékoliv motivační předměty.
3) Pokud majitel na přihlášce zapíše provádění druhé části povahového testu (obran), zaplatí v případě odstoupení část nákladů spojených s výdaji na figuranta ve výši 200,- Kč. Stanovená částka je pevná.
4) V případě vyřazení jedince z chovu bude tato skutečnost vyznačena v průkazu původu zvířete. V případě odložení bonitace bude povinnost absolvovat další bonitaci s daným zvířetem v klubu CMC. Tato skutečnost bude také vyznačena v průkazu původu.
Výše uvedené úpravy vstupují v platnost schválením členskou schůzí CMC 19.1.2019. Poprvé bude podle nich postupováno na jarní bonitaci CMC 2019.
2) Jarní bonitace CMC
Jarní bonitace se uskuteční v areálu společnosti ICyA v Dolanech nad Vltavou 1.6.2019
Uzávěrka přihlášek je 27.5.2019
Posuzovat bude Ing. Beata Štýbrová (exteriér) a Martin Plecháček (povahy).
Přihlášku můžete vyplnit on-line na stránkách našeho klubu www.malinoisclub.cz
Současný počet přihlášených je 6 fen a 7 psů. Těšíme se na Vaši návstěvu.
3) Mistrovství světa FMBB 2019
Jak jistě víte v příštím týdnu bude Písek hostit již podruhé vrcholnou událost všech belgických ovčáků, Mistrovství světa FMBB. Czech Malinois Club na mistrovství vysílá reprezentaci České republiky v IGP, canicrossu a bikejöringu.
Reprezentace v IGP:
CZ01 Daniel Paleček – Looker Mi-Ji,
CZ02 Pavel Hrobař – Al Campo Graf Czech,
CZ03 Vladislav Glogar – Ghandi From Mike‘s Place,
CZ04 Dalibor Hudec – Dazzler Boccaro,
CZ05 Michaela Rubášová – Charon Deabei,
CZ06 Tomáš Louda – Bouí z Údolí Jizery
Reprezentace v canicrossu a bikejöringu:
Canicross ženy:
Jaroslava Marešovská – Cersei Graf Czech Mistryně světa FMBB v canicrossu
Nicole Vošvrdová – Be My Perfect Barathea
Dominika Slavotínková – Bren Hradní sklep
Nikol Trefná – Ares z Chejlavy
Marcela Čápková – Antrax Sabathore
Lenka Rybáková – Chiki Foxy Queen (kategorie 40+)
Tereza Horová – OLIVIE z Labského přívozu
Špaldoňová Petra – Caniball Belrott
Hana Kocvrlichová – Darth Vader Vedusk (kategorie 40+)
Eva Hornakova – Cecilka ze Six-Bau
Kateřina Samková – Bokany Malevil Bohemia
Kateřina Kantorová – Aretta Belafra
Canicross muži:
Jiří Švancara – Keyko de Alphaville Bohemia (kategorie 40+)
David Brančík – Akani z Hückelovy vily
Ladislav Beran – Asterix Duxroyal
Vilém Čekajle – Castro Fidel Štíhlouš (kategorie 40+)
Bikejöring ženy:
Marcela Čápková – Amidala Padmé Ginger Jump
Pavla Hrníčková – Control Hazard Rebell Represent
Lucie Babulová – Chris z Lounského chovu
Alena Zbožínková – Calibra
Kateřina Neumanová – Aristokracie Vilerrah
Aneta Kárníková – Bastille Strážce palisád
Bikejöring muži:
Petr Kohl – Alaia Black z Kovárny
Všem přejeme hodně štěstí a všichni reprezentanti budou rádi, pokud si najdete chvilku a přijedete je do Písku podpořit! Vždyť před domácím publikem se závodí nejlépe!
Aktuální informace o časovém harmonogramu a výsledcích našich reprezentantů najdete na facebookovém profilu klubu.
4) Výběrové soutěže ČKS z pohledu účasti belgických ovčáků
V průběhu měsíce dubna se konaly v Roudnici nad Labem, Bochovicích a Třinci výběrové soutěže ČKS na mistrovství všech plemen. Jak dopadly z pohledu belgických ovčáků?
1. VZ Roudnice nad Labem
Závodu se zúčastnilo celkem 23 belgických ovčáků (20 BO malinois a 3 tervueren. Naši zástupci dosáhli na soutěži vynikajícího výsledku, když obsadili všechna tři místa na stupních vítězů v pořadí: 1. místo Darja Kopecká a Cherr ze Soutoku Sázavy, 2. místo Kateřina Müller a Kizzy vom Falken Stock a na 3. místě skončili Jaroslav Kučera s Maikem Mi-Ji.
2. VZ Bochovice
Na tomto závodě nastoupilo celkem 19 belgických ovčáků (18x malinois a 1x tervueren). Členové našeho klubu opět nechyběli na stupních vítězů. 2. místo obsadila Dita Finsterle s Boyem Codi-Fin a na 3.místě se umístila Šárka Bažilová s Nancy ze Svobodného dvora
3. VZ Třinec
Poslední výběrová soutěž proběhla v Třinci a zúčastnilo se jí 9 belgických ovčáků malinois. Vítězkou závodu se stala Magdalena Foglová s Brixem z Údolí Jizery a 3. místo obsadila Lucie Kaločová s Batalem z Údolí Jizery.
Kromě medailistů podala také řada dalších psovodů z řad členů CMC výborné výkony. Všem gratulujeme a těšíme se na setkání na červnovém Mistrovství republiky ČKS v Horní Bříze.
5) Statistika zkoušek z výkonu v roce 2018
Náš klub obdržel z PK ČKS statistické přehledy zkoušek z výkonu našich členů za rok 2018. Čísla jsou to docela zajímavá, proto bych Vás s nimi rád seznámil. V roce 2018 nastoupili naši členové celkem k 521 zkoušce z výkonu a z nich 434 splnili. To je úspěšnost 83,3% což je výrazně nad průměrnou úspěšností zkoušek v rámci ČKS, která činí 74,18%. Nejčastěji skládanou zkouškou byla zkouška BH. Zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu činily více jak 70% skládaných zkoušek. Nejčastěji se, s výjimkou zkoušky BH jednalo o všestranné zkoušky IPO 1-3.
Myslím si, že výše uvedená čísla svědčí o tom, že se naši členové opravdu věnují výcviku a nejsou jen majiteli „psů na parádu“.
V této souvislosti bych chtěl zmínit možnost, která je pro naše členy k dispozici již tři roky. Pokud má kterýkoliv z členů našeho klubu zájem uspořádat zkoušky z výkonu, je zde možnost učinit tak pod hlavičkou CMC. Stačí v dostatečném předstihu s tímto záměrem seznámit prezidenta klubu (telefonicky nebo mailem) a budou Vám poskytnuty veškeré informace, co je k tomu třeba a vyřízena za Vás přihláška zkoušek na ČKS. Dostatečný předstih je ideálně 3 měsíce a víc před termínem zkoušek, aby se stihlo vše dohodnout a včas nahlásit zkoušky na ČKS.
6) Nový výbor a revizní komise CMC
Vzhledem k tomu, že letošní členská schůze byla také schůzí volební, rád bych Vám představil nově zvolený výbor klubu.
Prezident: Jaroslav Kratochvíl
Jednatel: Lucie Kaločová
Pokladník: Lenka Šíšová
Výcvikář: Martin Plecháček
Poradce chovu: Michaela Krupková
Revizní komise:
Lucie Gorecká (předseda RK)
Petr Foltyn
Helena Valentová
Krátké představení nových členů výboru.
Paní Lenka Šíšová nahradila Pavlu Kodrlovou vzhledem k jejímu dlouhodobému pobytu v zahraničí. Je profesí účetní a osvědčila se při pořádání mistrovství republiky belgických ovčáků CMC v Dolanech. Pavle Kodrlové již v roce 2018 pomáhala po dobu jejího pobytu v zahraničí s vyúčtováním akcí a plynule tak navázala na její práci.
Paní Michaela Krupková je již několik let členkou Chovatelské komise CMC. Je vystudovaný genetik a tento obor přednáší na vysoké škole i se v něm profesně zabývá výzkumem. Je dlouholetou členkou našeho klubu a její odborný a nezávislý pohled na problematiku chovu bude jistě přínosem pro naší další chovatelskou činnost.
Rád bych Vám jménem celého výboru popřál mnoho úspěchů v chovatelské práci i v probíhající sportovní sezóně 2019.
Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl

Členská schůze CMC

Vážení,

rád bych Vás jménem Výboru Czech Malinois Clubu pozval na výroční členskou schůzi našeho Klubu.
Zároveň Vám chci popřát krásné a pohodové Vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví a kynologických úspěchů.
S pozdravem
Jaroslav Kratochvíl
Členská schůze CMC Klubu 19.1.2019
Datum a místo:  19.1.2019 10:00 hodin, Holice, restaurace Staroholická
Program:
1. zahájení, volba návrhové komise, volba volební komise schválení programu
2. zpráva prezidenta klubu
3. zpráva pokladní
4. zpráva výcvikáře
5. zpráva poradkyně chovu
6. Informace o provozu webových stránek klubu
7. vyhlášení reprezentace pro MS FMBB 2019
8. Volby výboru a revizní komise Klubu
9. Přestávka
10. Vyhlášení výsledků voleb
11. Volba kandidáta a náhradníka pro jednání VIII. sjezdu ČKS
12. Návrhy klubu pro jednání VIII. sjezdu ČKS
13. plán akcí pro rok 2019
14. Projednání návrhů výboru klubu pro další činnost klubu
– Návrh doplnění stanov klubu
– Návrh úpravy bonitačního řádu
– Informace o GDPR a plnění požadavků ze strany Klubu
– Informace o modernizaci webových stránek klubu
15. různé
16. diskuse
17. návrh usnesení a závěr
Návrhy kandidátů do Výboru a Revizní komise Czech Malinois Clubu z.s.:
Výbor:
Prezident: Jaroslav Kratochvíl
Jednatel: Lucie Kaločová
Výcvikář: Martin Plecháček
Poradce chovu: Michaela Krupková
Pokladní: Lenka Šíšová
Revizní komise:
Lucie Gorecká
Helena Valentová
Petr Foltyn

Infoservis číslo 14 (zaslaný 19.11.2018)

Vážení,
zasílám Vám 14. číslo Infoservisu našeho klubu. Dozvíte se výsledky posledních dvou akcí našeho klubu, Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC a podzimní bonitace CMC. Rád přidávám také zamyšlení výcvikáře klubu, Martina Plecháčka, nad současnou podobou naší bonitace a výběrem vhodných jedinců pro chov.
Obsah:
1) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC IPO
2) Reprezentace České republiky pro MS FMBB 2019
3) Mistrovství republiky belgický ovčáků CMC canicross a bikejöring
4) Kvalifikační závod pro MS FMBB 2019 v agility
5) Podzimní bonitace
6) Současný povahový test a jak dál při posuzování povah na našich bonitacích
1) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC IPO
Letošní mistrovství republiky se konalo 13.-14.10. v Suchdole nad Odrou. Letos se současně s mistrovstvím konal i 2. ročník Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu a bikejöringu, který byl zároveň kvalifikací pro MS FMBB 2019 a nově také otevřený závod v agility, který byl rovněž kvalifikačním závodem pro MS FMBB 2019 v tomto sportu. Shrnuto a podtrženo se v Suchdole konalo takové malé MS FMBB. 🙂
Poděkování patří Karlu Černochovi, který celou akci se svým týmem pořádal na velice vysoké úrovni, serveru Behejsepsem.cz, který organizačně zajišťoval canicross a bikejöring a také partnerům našeho klubu společnostem Vafo Praha a Gappay za podporu této krásné akce.
Zpět k závodu ve sportovní kynologii. Po některých odhláškách se nakonec počet závodníků ustálil na čísle 45. Jejich vysoká kvalita slibovala dramatickou podívanou. Podle průběžného žebříčku minimálně 17 dvojic mělo reálnou šanci poprat se o postup na MS FMBB 2019, což svědčilo o obrovské vyrovnanosti startovního pole.
Na tomto Mistrovství se závodníci i diváci setkali s jednou novinkou. Klub využil nabídky špičkového německého figuranta Matthiase Myliuse (kdo byl na MS FMBB 2017 v Halle, mohl ho vidět figurovat kontrolní výkony ve Světovém poháru). Rozhodli jsme se takto umožnit daleko většímu počtu závodníků než jen reprezentantům umožnit seznámení se světovým trendem ve figurování a prověřování psů. Myslím si, že Matthias jednoznačně předvedl, proč je v Německu tolik ceněným figurantem a předvedl špičkovou práci, při které vyzdvihl především ty nejlepší psy a jasně ukázal rozdíly. V první části obran mu zdatně sekundoval David Hanel. Závod na velice vysoké úrovni posuzovali Jaroslav Hartl (stopy), Jitka Duffková (poslušnost), rozhodčím na dlouhodobé odložení byl Jiří Vychodil a Theodor Krajčí (obrana).
Závod byl náročným prověřením psů ve všech třech disciplínách. Na druhou stranu ukázal sportovní kynologii v celé kráse. Potěšilo mne, že podle ohlasů přímo na místě je nastoupený trend účastníky vnímán pozitivně. Je důležité si uvědomit, že jen tato cesta vede k úspěchům na mezinárodním fóru.
Celkové výsledky najdete na stránkách našeho klubu malinoisclub.cz . Vítězem závodu se stal Pavel Hrobař s Al-Campem Graf Czech. Druhé místo obsadila Renata Tvrdoňová s Adonisem Na-La Dvor. Na třetím místě se umístili Jaroslav Kučera a Majk Mi-Ji.
2) Reprezentace České republiky pro MS FMBB 2019 ve sportovní kynologii
Vzhledem k tomu, že Mistrovství republiky BO CMC byl poslední kvalifikační závod pro MS FMBB 2019, byla přímo na místě předběžně vyhlášena reprezentace pro tuto akci.
CZ01 Daniel Paleček Looker Mi-Ji
CZ02 Pavel Hrobař Al Campo Graf Czech
CZ03 Vladislav Glogar Ghandi from Mike`s Place
CZ04 Dalibor Hudec Dazzler Boccaro
CZ05 Michaela Rubášová Charon Deabei
CZ06 Tomáš Louda Bouí z Údolí Jizery
N1     Renata Tvrdoňová Adonis Na-La Dvor
N2     Beata Štýbrová Ulu iz Gratsiano
Reprezentace bude oficiálně vyhlášena na výroční členské schůzi CMC.
 
3) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC canicross a bikejöring
V rámci Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC v Suchdole se konal také 2. ročník Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu a bikejöringu. Pořadatelem akce byl partner CMC v tomto sportu, server Behejsepsem.cz. Mistrovství proběhlo jako otevřený závod „Podzimní zavírák“ v krásných terénech v okolí Suchdola nad Odrou.
Závod potvrdil rostoucí počet i úroveň závodníků s belgickými ovčáky. Celkem ze mistrovství zúčastnilo 16 startujících ve všech 4 kategoriích. Někteří se prosadili na stupně vítězů i v konkurenci ostatních plemen. V bikejöringu mužů obsadili 2. místo Petr Vodňanský a 3. místo Petr Pala. V bikejöringu žen dojela na 2.místě Marcela Čápková. Canicross mužů vyhrál ve velké konkurenci Jiří Švancara. V canicrossu žen se v nemenší konkurenci umístila na 2.místě Nicole Vošvrdová a na 3.místě Marcela Čápková.
Mistry republiky belgických ovčáků CMC se v jednotlivých kategoriích stali: bikejöring muži: Petr Vodňanský, bikejöring ženy Marcela Čápková, canicross muži Jiří Švancara, canicross ženy Nicole Vošvrdová. Mistři republiky si podle pravidel pro kvalifikaci na mistrovství světa FMBB zajistili přímou kvalifikaci na MS.
4) Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC agility
V rámci Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC proběhl také Large speciál otevřený závod agility při MČR IPO belgických ovčáků. Tento závod byl zároveň kvalifikačním závodem pro MS FMBB 2019. Vítězi se stali: sobota: agility: Markéta Půdová Deisy Meggan Bohemia jumping: Markéta Půdová Deisy Meggan Bohemia, neděle: agility: Petra Šenová Brown Sugar Malimaniac´s, jumping: Michal Brych Catalyn Jankari.
Kompletní výsledky najdete na https://www.kacr.info/runs/53434
5) Podzimní bonitace CMC
V Uni Dog Centru Bochovice se v sobotu 3.11. uskutečnila podzimní bonitace CMC. Akce se zúčastnil naprosto rekordní počet 41 bonitovaných zvířat. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na bonitaci podíleli. Byla to velice náročná akce, která prověřila odolnost všech. Děkuji také společnosti Vafo Praha, generálnímu partnerovi CMC za zajištění krásných dárků pro všechny účastníky. Mé díky patří také účastníkům za pochopení a trpělivost. Organizace akce a provedení kvalitního vyhodnocení výsledků opravdu nebylo jednoduché.
Fotografie všech bonitovaných jedinců a jejich posudky (otevřou se po klepnutí na jméno psa) najdete na stránkách CMC  http://old.malinoisclub.cz/3-11-2018-bochovice/
 
6) Současný povahový test a jak dál při posuzování povah na našich bonitacích
Výcvikář našeho klubu Martin Plecháček zveřejnil na Facebooku svůj pohled na současnou bonitaci CMC z hlediska povahového testu a zamyšlení nad dalším směrem selekce povahových vlastností. Zasílám jeho příspěvek pro Vaši informaci touto cestou všem členům klubu.
Letošní podzimní bonitace CMC je zdárně za námi, byl rekordní počet účastníků. Při návratu domů v jednu ráno jsem musel z posledních sil cvičit a unavovat Quentina, protože na mě celý den netrpělivě čekal nabitý energií a nešlo ho odbýt. Tentokrát bonitaci zajistil Jirka Čejka v Bochovicích. Převážně nás provázelo podzimní deštivé počasí, pro psy super, pro můj zdravotní stav již méně. Při stále stoupajícím počtu bonitovaných jedinců nastal čas na úvahu jak dál. Chtěl bych se omluvit všem, co mi pomáhali se skupinkou a kolem celé bonitace, jestli jsem chvílemi ztrácel smysl pro humor. Děkuji všem za obětavost a výdrž. Málokdo je takový ,,magor“, aby strávil celou sobotu na place v dešti, já si toho opravdu vážím!!! Jarda Kratochvíll a Simona Kratochvílová za pomoc, černou práci, za focení – jste nezničitelní! Mojí Miša za vše před, v průběhu a hlavně po akci, hodiny práce s těmi soubory videi atd. Asi bych to už sám nedal. Rozhodčí pro exteriér Beata Štýbrová, společně s chovatelskou komisí Ditou Dita Finsterle a Michaela Krupková si taky užijí své a jsme již dobře sehraní. Martin Chalupný ustálil svou práci figuranta přesně pro potřeby naší současné bonitace a za jeho přístup a bezpečné odchytání s psychickým prověřením mu chci poděkovat. Pod umělým osvětlením jsme ještě obrany neprováděli. Dokud to bude mít pro mě nějaký smysl, bude mě to stále bavit dál.
Také velké dík všem zúčastněným, kteří měli tu trpělivost, v klidu vše zvládli a vydrželi do konce. Posudky nejsou v povahách jednoduchá záležitost, vyžadují někdy trochu více času na stanovení odpovídajícího popisu dle daných pravidel. Snažíme se spravedlivě posoudit každého jedince a napasovat konečný kód dle bonitačního řádu. Chci jen podotknout, není to proti bonitovaným zvířatům, nýbrž pro ně. Jde o stručný popis našima očima v daný čas. Zajímá nás, jak se vyrovnávají psi a feny s neobvyklými situacemi. Někdy vidím zklamání ve tváři majitelů, ale vždyť jde jen o popis, subjektivní názor. Stejně jako lidi, tak i psy jsou odlišní a to je dobře. Všude ve světě, stejně u našich psů, je oblíbenost a upotřebitelnost pro každého jiná. Někdo vyhledává na sport, nebo chov energické vzrušivější psy, jiní preferují psy v rovnováze vzruchu a útlumu, někteří hledají psy mírně klidnější. Vše je v rámci standardu belgického ovčáka upotřebitelného ve výcviku, v chovu, nebo v běžném životě.
Chov by měl být o uvážené kombinaci těchto vloh. Umocňovat jedno nebo druhé taky nepovede k požadovanému cíli. Myslím, že nám všem jde především o jedince pevného v základních vrozených povahových vlastnostech, než nejistého nebo až bázlivého. Takto je i definována povaha belgického ovčáka ve standardu. Důležité je třeba odlišit temperament od slabší nervové soustavy, sebevědomí od nejistoty, naučené od vrozených vlastností. Identifikace nemusí být vždy na 1. pohled jednoznačná. Je velký rozdíl zavrčení z dominance, nebo ze strachu. Přidělení popisového bonitačního kódu vyžaduje čas, znalosti vyšší nervové soustavy psů a povah. Především je nutné simulovat nestandartní situaci, u nás právě v podobě části zkoušky povah, kde je různý povrch, plastová kráva, uzavřený vozík a podobně. Prvotní reakce psa není až tak důležitá, rozhodující je způsob vyrovnání se s těmito situacemi. Právě toto nejvíce ovlivňuje popisový bonitační kód.
Poslední dobou zjišťuji největší problémy u kontroly čipu a hlavně u měření. Jistě nebudu sám, kdo má rád psy dominantní, sebevědomé, osobité, kteří nejásají radostí při kontaktu s cizí osobou, ale rozhodně nesmí být bezdůvodně agresivní. Kdo z nás má rád blízký kontakt s cizími lidmi? Taky nechceme, aby na nás hned sahali. Musíme však některé situace v rámci nutného kontaktu zvládnout. Stejně tak pes se zdravým sebevědomím a základní socializací nemá problém přečkat tyto nutné úkony. Problém nastává u nejistých jedinců, kteří se těžko přenesou přes kontakt s neznámou osobou, přecházejí do stresu a často řeší situaci zkratovitě, například napadením komise nebo nejistým vyhýbáním se kontaktu. Toto je však jedna ze základních povinných podmínek k zadání chovnosti. Který jedinec je typově pro chov větším přínosem nechám na zvážení každého. Socializace psa je jedním ze základních činností každého majitele, chovatele, nebo výcvikáře. Osobně si myslím, že se toto velmi podceňuje. Například u našich sousedů v Německu pes stojí při měření samostatně před majitelem, maximálně se přidrží u hlavy. Socializovaný pes s dobrými povahovými vlastnostmi toto moc neřeší. Vidím však často submisivní projev a zvíře se změří jen s velkými obtížemi. Submisivní až uhýbavé chování psů pro jakýkoli chov takovým přínosem není. Při celkovém posuzování jsme myslím celkem trpěliví, dáváme všem velký prostor na stabilizaci zvířete, ale chtěl bych, aby se majitelé zamysleli. Chování psa při měření řekne hodně o osobnosti zvířete.
Toto moje zamyšlení není směrováno na nikoho konkrétně, jde o všeobecný pohled. Máme u nás řadu kvalitních belgických ovčáků a moc bych si přál, aby tomu tak bylo i nadále. Vyvarujme se nesmyslným módním ,,barevným“ trendům, vybírejme chovné jedince především s důrazem na zdraví a povahové vlastnosti, exteriér by měl být nejdříve třetí kritérium. Toto postihlo jiná plemena a způsobilo značný pokles naturálních povahových vlastností, které se již vrací do populace velmi těžko.
Martin Plecháček
Ještě jednou díky všem, kdo se na podzimních akcích našeho klubu podíleli jako účastníci, posuzovatelé, členové organizačních týmů nebo je přijeli podpořit jako diváci. Díky patří také generálním partnerům našeho klubu, společnostem Vafo Praha a Gappay. Užijte si v klidu a pohodě zimní přestávku a na jaře se na Vás budeme na klubových akcích opět těšit.
Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl

____________________________________________________________________________________

Infoservis číslo 13 (zaslaný 5.9.2018)

Vážení,

zasílám Vám 13. číslo Infoservisu našeho klubu. Dozvíte se v něm informace o účasti našich členů na Mistrovství republiky ČKS v Roudnici a CACITu Dobříš. Také Vás bude informovat o akcích klubu, plánovaných na podzim a první info o připravované schůzi CMC v lednu 2019.

Obsah:

1) Mistrovství republiky ČKS Roudnice nad Labem

2) CACIT Dobříš

3) Průběžný žebříček reprezentace na MS FMBB 2019

4) Mistrovství republiky CMC IPO

5) Mistrovství republiky CMC v canicrossu a bikejöringu

6) Podzimní bonitace

7) Návrhy kandidátů na členskou schůzi 2019

1) Mistrovství republiky ČKS Roudnice nad Labem

Na mistrovství republiky ČKS, které se konalo 15.-17.6. v Roudnici nad Labem nastoupilo celkem 34 psovodů s plemenem belgický ovčák (32 malinoisů a 2 tervuereni), což opět byla většina z 53 zúčastněných dvojic. Účast belgičáků byla opět velice úspěšná. Obsadili 9 míst v první desítce a 17 v první dvacítce.

Reprezentaci České republiky pro Mistrovství světa FCI v Itálii budou tvořit následující reprezentanti našeho klubu: CZ02 Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy, CZ03 Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech, CZ04 Daniel Paleček a Looker Mi-Ji a CZ05 Michaela Rubášová a Charon Deabei. Za zmínku stojí, že Cháron je prvním tervuerenem v historii, který se kvalifikoval na mistrovství světa všech plemen. Přejeme všem v Itálii hodně štěstí.

2) CACIT Dobříš

Dalším kvalifikačním závodem pro MS FMBB 2019 byl tradiční CACIT Dobříš. Belgičtí ovčáci zde opět slavili úspěchy, když obsadili všechna místa na stupních vítězů. Vítězem se stal Bouí z Údolí Jizery Tomáše Loudy. Tomáš je prvním psovodem, který dokázal vyhrát CACIT Dobříš podruhé. Druhé místo obsadil Dalibor Hudec s Dazzlerem Boccaro. Přišli, viděli, uspěli. První velký závod psa i psovoda a hned super výsledek. Nástup pracovních tervuerenů na výsluní a úspěšnou konkurenci těch nejlepších malinoisům potvrdila třetím místem Ulu iz Gratsiano Beaty Štýbrové. Její umístění je o to zaslouženější, že právě ona stojí v pozadí kvalitních pracovních tervuerenů u nás svou soustavnou prací.

3) Průběžný žebříček reprezentace na MS FMBB 2019

Zde je průběžný žebříček pro výběr reprezentace ve sportovní kynologii na MS FMBB 2019. Do konce kvalifikace zbývají ještě dva závody, Mistrovství světa FCI v Itálii a Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC v Suchdole nad Odrou.

Přímý postup si výsledkem na MS FMBB 2018 v Ajdovščině zajistili Jan Böhm s Fornym ze Soutoku Sázavy a Daniel Paleček s Lookerem Mi-Ji.

1. Vladislav Glogar/Ghandi from Mike‘s Place 559 (281+278)

2. Michaela Rubášová/Garon Deabei 557 (281+274)

3. Tomáš Louda/Bouí z Údolí Jizery 555 (281+274)

4. Beata Štýbrová/Ulu iz Gratsiano 551 (278+273)

5. Roman Matloch/Assan Oro Nero 549 (276+273)

6. Pavel Hrobař/Al Campo Graf Czech 547 (282+265)

7. Denisa Šafářová/Destiny vom Hirtengarten 546 (276+270)

8. Lucie Kaločová/Batal z Údolí Jizery 546 (275+271)

9. Ladislav Mach/Freny Foxy Queen 543 (274+269)

10. Petr Mašek/Boný z Údolí Jizery 543 (273+270)

11. Jaromír Hájek/Bad Bell Codi-Fin 542 (275+267)

12. Hana Šustrová/Callas de Alphawille Bohemia 538 (271+267)

13. Magdalena Foglová/Brix z Údolí Jizery 538 (270+268)

4) Mistrovství republiky CMC IPO

Mistrovství republiky belgických ovčáků CMC se bude konat ve dnech 12.-14.10. na fotbalovém stadionu v Suchdole nad Odrou. Po dlouhé době mistrovství zavítá na Moravu. Tým Karla Černocha určitě odvede perfektní práci a zajistí akci perfektní zázemí.

Akci budou posuzovat Jaroslav Hartl (oddíl A) Jitka Duffková (oddíl B) a Theodor Krajčí (oddíl C). Figurovat budou pánové David Hanel, technická část a Mathias Mylius (DE), kontrolní výkon.

Kromě mistrovství republiky v IPO proběhne také Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu a bikejöringu, které bude prvním kvalifikačním závodem pro MS FMBB 2019 a otevřený závod v agility, který bude rovněž kvalifikací pro MS FMBB 2019.

Všichni, kteří se rozhodnou přijet na tento svátek plemene do Suchdola nad Odrou podívat, určitě nebudou litovat.

5) Mistrovství republiky CMC v canicrossu a bikejöringu

V rámci Mistrovství republiky CMC v Suchdole nad Odrou proběhne v sobotu 13.10. také Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu a bikejöringu. Tento závod proběhne v rámci akce Podzimní zavírák, pořádané partnerem klubu v těchto sportech, serverem Behejsepsem.cz.

Informace o závodu najdete na https://www.behejsepsem.cz/akce/podzimni-zavirak-mcr-bo-a-boc/

Závod je zároveň prvním kvalifikačním závodem pro MS FMBB 2019. Přímý postup si zajistí vítěz v každé kategorii (canicross muži, canicross ženy, bikejöring muži, bikejöring ženy). O dalších postupujících se bude rozhodovat dle pravidel pro výběr reprezentace (zveřejněna budou do poloviny září na www stránkách klubu a na facebookovém profilu.

Těšíme se na všechny účastníky v tomto novém, ale již velice úspěšném sportu.

6) Podzimní bonitace

3.11. se uskuteční podzimní bonitace klubu v Unidogcentru v Bochovicích. Propozice na bonitaci najdete na stránkách klubu http://old.malinoisclub.cz/planovane-bonitace/

Exteriér bude posuzovat Ing. Beata Štýbrová a povahy výcvikář klubu, Martin Plecháček. Figurantem druhé části povahového testu bude Martin Chalupný.

Těšíme se na Vaši účast.

7) Návrhy kandidátů na členskou schůzi 2019

Členská schůze CMC v lednu 2019 bude zároveň schůzí volební. Návrhy kandidátů do Výboru klubu a revizní komise je nutno zaslat mailem na adresu prezidenta klubu nejpozději do 31.10.

Jménem výboru klubu Vás chci pozvat na všechny, klubem pořádané, podzimní akce.

Za Výbor CMC

Jaroslav Kratochvíl

____________________________________________________________________________________

Infoservis číslo 12 (zaslaný 1.6.2018)

Vážení,

omlouvám se za prodlevu v zasílání Infoservisu, ale přemíra pracovních povinností mi zabránila nějakou dobu je psát. Teď už by mělo být lépe a budete dostávat informace o dění v našem klubu pravidelně.

Obsah:

1) Novinky pro členy CMC z členské schůze klubu
2) MS FMBB 2018 v Ajdovščině
3) Informace o MS FMBB 2019 v České republice
4) Jarní bonitace CMC

1) Novinky pro členy CMC z členské schůze klubu

Na letošní členské schůzi byly schváleny návrhy na některé změny ve fungování klubu. Jde především o podporu chovatelů a dalších členů klubu, kteří se aktivně zúčastní jeho činnosti.

Chovatelé, kteří dlouhodobě chovají v CMC budou podporováni zvýhodněním chovatelských poplatků v klubu. Chovatel, který v našem klubu chová nejméně 5 let bude mít  nárok na slevu 25% z chovatelských poplatků. Chovatel, který v klubu chová nejméně 10 let bude mít nárok na slevu 50% z chovatelských poplatků.

Chovatelé, kteří v daném kalendářním roce úspěšně odchovali více jak jeden vrh budou na příští členské schůzi odměněni věcným darem.

Dlouholetým členům, kteří se zasloužili o fungování CMC může být na návrh výboru klubu členskou schůzí schváleno čestné členství. Na základě rozhodnutí výboru klubu mohou být odměněni věcným darem.

Podpora reprezentace. Na plnou podporu ze strany klubu bude mít reprezentant nárok v případě, že je členem klubu víc jak 2 roky. V případě, že je členem klubu více jak rok, bude mít hrazeno startovné, reprezentační oblečení a 50% nákladů na cestovné a ubytování, pokud je členem méně jak rok, bude mít hrazeno startovné a reprezentační oblečení.

2) MS FMBB 2018 v Ajdovščině

Ve 23.-29.4. se ve Slovinské Ajdovščině konalo Mistrovství světa FMBB. Czech Malinois Club na něm reprezentovalo 7 reprezentantů ČR v IPO, jeden reprezentant na divokou kartu v IPO a 8 reprezentantů ČR v canicrossu a bikejöringu.

IPO:
Na Mistrovství se opět ukázalo, že se jedná o nejtěžší závod v IPO na světě. Jak z hlediska náročnosti (finalisté musejí absolvovat po jednom závodě v neděli další závod), tak z hlediska náročnosti posuzování (nikde na světě se neposuzuje takto náročně). Letos se k výše uvedenému přidalo ještě počasí, které kombinovalo extrémní vedro se silným větrem, který působil obtíže na stopách.

Naši reprezentanti se na MS rozhodně neztratili. Již v základní části podali skvělé výkony. Česká republika byla jedinou zemí, která měla ve dvacetičlenném finále čtyři dvojice (5.místo Tomáš Louda-Bouí z Údolí Jizery, 12.místo Jan Böhm-Forny ze Soutoku Sázavy, 16.místo Pavel Hrobař-Al Campo Graf Czech a 19.místo Dan Paleček-Looker Mi-Ji). Ani ostatní se ve Světovém poháru neztratili: 21.místo Petr Foltyn-Auzzy Ostraryka, 32.místo Klára Matoušková-Commandos De Alphawille Bohemia, 58.místo Michaela Rubášová-Cháron Deabei a 61.místo Josef Šesták-Cyclone Olbramovický kvítek (všichni se umístili v 1. polovině startovního pole). V soutěži družstev se Česká republika opět umístila na stupních vítězů, tentokrát na 3.místě.

Nedělní finále v opravdu letním počasí prověřilo všechny účastníky až na samou hranici možností. Češi opět předvedli kvalitní výkony ve všech disciplínách. Většina našich dvojic se ve finále posunula směrem nahoru. „Skokanem roku“ se stal Dan s Lookerem, který se z původního 19.místa posunul až na 8. Nakonec skončili Honza s Fornym na 7.místě, Dan s Lookerem na 8.místě, Pavel s Al Campem na 11.místě a Tomáš s Bouím na 14.místě.

Všem reprezentantům moc gratuluji a smekám před jejich výsledky. Kdo na této akci nebyl, neumí si představit, o jak náročné prověření psa i psovoda se jedná.

Canicross:
Podle výsledků z loňského mistrovství republiky a letošní kvalifikace se zdálo, že česká reprezentace v tomto mladém sportu odjíždí na MS s nemalými ambicemi. Jsem rád, že se tyto naděje ve Slovinsku potvrdily. Závod se konal jako dvoukolový a často vypadal takřka jako „mistrovství České republiky s mezinárodní účastí“… V canicrossu muži (kategorie 40-49 let) obsadil Jiří Švancara 2.místo (mimochodem v mladší kategorii by byl 3. a Vilém Čekajle 5.místo. V kategorii mužů 18-39 let byl 5. Antonín Gric. V bikejöringu žen zvítězila Marcela Čápková a 2.místo obsadila Lucie Babulová. V canicrossu žen obsadila Česká republika dokonce všechna místa na stupních vítězů. 1.místo Jaroslava Marešovská, 2.místo Marcela Čápková a 3.místo Pavla Hrníčková. 8.místo obsadila Kateřina Samková. Všem patří velká gratulace.

Množství úspěchů a medailí v canicrossu a bikejöringu je fascinující. Doufám, že tyto úspěchy budou motivovat další lidi s belgičáky k vyzkoušení toto sportu. Těšíme se na Vás na Mistrovství republiky CMC na krásných tratích v Suchdole nad Odrou.

Jménem klubu bych chtěl poděkovat za podporu reprezentace generálním partnerům CMC, společnosti Vafo Praha (výrobce super prémiových krmiv Brit) a výrobci kynologických potřeb, společnosti Gappay.

3) Informace o MS FMBB 2019 v České republice

V rámci MS FMBB 2018 ve Slovinsku se konal General anual meeting FMBB, každoroční zasedání všech členů FMBB. Předseda KCHBO Dušan Pospíchal podal informaci o přípravách MS FMBB 2019, které se bude konat v Písku. Opět bylo potvrzeno, že výhradním pořadatelem této akce je klub KCHBO. V rozporu s informacemi Jakuba Vaita na loňské členské schůzi CMC, že bude akce pořádána oběma kluby a oba kluby z ní budou profitovat.

Rozhodnutí změnit pořadatele z České republiky na klub KCHBO provedl Dušan Pospíchal na loňském MS FMBB v Halle jako reakci na snahu zástupců CMC, aby nejužší vedení FMBB zprostředkovalo jednání a dohodu mezi oběma kluby o společném pořádání této akce. Pan Pospíchal se setkat odmítl a namísto toho změnil statut pořadatele.

Vzhledem k tomu, že klub CMC nemůže jakkoliv ovlivnit způsob a kvalitu příprav mistrovství, nebude se na přípravách a vlastní akci jakkoliv podílet. Celé jednání pana Pospíchala je vědomě zaměřeno na poškození našeho klubu CMC ve vztahu k FMBB.

4) Jarní bonitace CMC

Dne 19.5.2018 se v Dolanech nad Vltavou konala jarní bonitace Czech Malinois Clubu. Akce byla jako vždy perfektně připravena týmem společnosti ICyA pod vedením Pavla Hájka. Akci podpořil generální partner klubu, společnost Vafo Praha a opět připravil pro všechny účastníky tašky s dárky.

Exteriér na  posuzovala Ing. Beata Štýbrová a povahy výcvikář klubu Martin Plecháček. Na akci bylo přihlášeno 10 psů a 17 fen. Úroveň předváděných jedinců byla opravdu kvalitní a všechna bonitovaná zvířata byla úspěšně uchovněna. Myslím si, že se opět potvrdilo, že kvalita povah jedinců na bonitaci má trvale stoupající tendenci. Výsledky a fotodokumentace z bonitace budou zveřejněny na stránkách klubu.

Jménem Výboru CMC  Vám všem přeji mnoho úspěchů v chovu i výcviku a krásné léto s Vašimi čtyřnohými parťáky.

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl

____________________________________________________________________________________

Infoservis 11/2017 (zaslaný 21.1.2018)

Vážení,

rád bych Vás ještě jednou pozval na členskou schůzi Czech Malinois Clubu z.s., která se koná 27.1. od 10 hodin v restauraci Staroholická v Holicích.

1. Program členské schůze

1. zahájení, volba návrhové komise, schválení programu
2. zpráva prezidenta klubu
3. zpráva pokladní
4. zpráva výcvikáře
5. zpráva poradkyně chovu
6. Informace o provozu webových stránek klubu
7. vyhlášení reprezentace pro MS FMBB 2017
8. plán akcí pro rok 2018
9. Projednání návrhů výboru klubu pro další činnost klubu
 Podpora chovatelů a členů CMC
 Rozvoj webových stránek klubu
 Zdravotní karty vrhů
 Volba Dušana Pospíchala pro další období do výboru FMBB
10. různé
11. diskuse
12. návrh usnesení a závěr

2. Členské příspěvky 2018

Chtěl bych upozornit všechny, kteří ještě nezaplatili členské příspěvky na rok 2018. Příspěvky je třeba zaplatit nejpozději do 31.1.2018. V případě pozdější platby je nutné znovu zaplatit zápisné.

Za výbor našeho klubu bych chtěl všem popřát mnoho úspěchů v kynologické sezóně 2018!

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 10/2017 (zaslaný 17.12.2017)

Vážení,

jménem Výboru CMC klubu Vám chci popřát příjemné prožití Vánočních svátků, hodně klidu a pohody Vám i Vašim rodinám. V novém roce pak hodně zdraví a úspěchů. Ať se Vám daří se psy i v životě.

V tomto infoservisu Vám zasílám návrhy pro nadcházející členskou schůzi CMC, které byly projednány a schváleny Výborem klubu. Budeme rádi za zpětnou vazbu od členské základny CMC. Veškeré připomínky a další návrhy zasílejte do 31.12.2017 jako odpověď na tento infoservis. Budou výborem projednány a případně zařazeny k projednání členskou schůzí.

Návrhy pro členskou schůzi 2018:

1) Podpora členů ze strany CMC

– CMC chce podporovat své členy, kteří jsou jeho členy dlouhodobě, nikoliv členy, kteří do klubu vstupují z pragmatických důvodů.
– CMC chce podporovat chovatele, kteří v klubu chovají, odměňovat je za dobu a intenzitu chovu.

Jak to bude prakticky fungovat:

a) Podpora reprezentace

– Nyní CMC podporuje reprezentanty na MS FMBB ve sportovní kynologii více než jiné kluby s výjimkou ČKS a ČKNO (plná podpora výdajů na cestu, ubytování, startovné, repre kombinézy). Tato podpora není nijak nároková a je třeba stanovit její podmínky.
– Na plnou podporu bude mít nárok reprezentant, který je členem CMC nejméně 2 roky.
– V případě, že je reprezentant členem klubu nejméně 1 rok, má nárok na 50% podpory výdajů na cestu a ubytování a 100% výdajů na startovné a repre oblečení.
– V případě, že je reprezentant členem klubu méně než rok, má nárok na 100% výdajů na startovné a repre oblečení.
– Výbor klubu může ve výjimečných případech (nový člen, který dosáhne vynikajícího výsledku na MS) schválit navýšení této odměny.

b) Podpora chovatelů v klubu

– Cílem je podpořit chovatele, kteří dlouhodobě chovají v klubu CMC.
– Pouze chovatelé, kteří chovají v CMC dostanou možnost inzerce na nových, optimalizovaných stránkách klubu (viz. dále).
– Chovatelé, kteří v klubu chovají déle než 5, 10 let, dostanou slevu 25%, 50% na chovatelské poplatky klubu (bonitace, platí nám ještě něco jiného?).
– Chovatelé, kteří odchovali v uplynulém roce více než 1 vrh, dostanou věcnou odměnu na členské schůzi klubu (např. krmení).

c) Podpora dlouholetých členů

– Dlouholetým členům klubu, kteří se zasloužili o fungování CMC, může být na návrh členské schůze schváleno čestné členství CMC, případně jim může být rozhodnutím výboru dán věcný dar.

2) Úpravy webu CMC

Cíle úpravy a optimalizace webových stránek CMC:
– Větší viditelnost činnosti klubu v rámci internetové komunity v ČR i zahraničí.
– Významně zvýšit efektivitu stránek pro nabídku štěňat a krycích psů členů klubu.

Úpravy:
– Optimalizace webu pro internetové prohlížeče
– Vytvoření anglické verze webových stránek
– Rozšíření inzertní nabídky chovatelů (možnost doplnění nabídky fotografiemi, provázání nabídky se sociálními sítěmi, provázání nabídky s případnými videi na youtube, anglická verze inzerce)
– Rozšíření informací pro členy klubu i příznivce plemene (bližší info po analýze webu).
– Výsledkem úprav bude mimo jiné výrazná pomoc chovatelům klubu při prodeji jejich štěňat.

3) Zdravotní karty vrhů

– Přímo souvisí s úpravou webu.
– Vytvořit zdravotní karty pro odchované vrhy. Chovatelé v nich budou vyplňovat zdravotní profily jednotlivých odchovaných štěňat (prostřednictvím webmastera).
– Vše bude v přehledných tabulkách po jednotlivých vrzích, řazeno chronologicky. Možnost vyhledávání přes chovatelskou stanici nebo přes rodiče.
– Předjednáno s některými chovateli, nikdo neodmítl informace poskytnout.
– Než by se systém spustil – získání info od největších chovatelů, předvyplnění tabulek, než se karty zveřejní.
– Klub tak nejen dokáže zájem o co nejlepší přehled o zdraví plemene, ale bude to i významný posun k získání přehledu o zdraví populace
– Obsah tabulky byl zkonzultován s chovatelskou komisí.

4) Dušan Pospíchal a jeho podpora při další volbě do Výboru FMBB

– V roce 2018 končí volební období ve výboru FMBB Dušana Pospíchala.
– Vzhledem k jeho chování vůči CMC (nekomunikace, nespolupráce na přípravách MS FMBB, lživé informace o krocích CMC na jednáních FMBB) výbor nedoporučuje podpořit kandidaturu Dušana Pospíchala na další období.
– Dle rozhodnutí na posledním plenárním zasedání FMBB má klub do dalšího plenárního zasedání poskytnout písemně informace od důvodech pro návrh odvolání Dušana Pospíchala z Výboru FMBB. Výbor všem zástupcům členských zemí FMBB tyto informace zašle.

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 9/2017 (zaslaný 21.11.2017)

Vážení,

zasílám Vám tento krátký infoservis se dvěma aktuálními informacemi.

1. Změna v reprezentaci belgických ovčáků na Mistrovství světa FMBB 2018 ve Slovinsku
2. Členská schůze CMC 2018

1. Změna v reprezentaci na Mistrovství světa FMBB 2018 ve Slovinsku

Po zveřejnění předběžné nominace reprezentantů ve sportovní kynologii na Mistrovství světa FMBB 2018 ve Slovinsku mne kontaktoval pan Ladislav Mach s tím, že se z účasti na mistrovství musí ze zdravotních důvodů omluvit.

Tuto zprávu jsem přijal jen velice nerad. Chtěl bych panu Machovi popřát především hodně zdraví a také úspěchů v  další kynologické činnosti.

Vzhledem k situaci jsem oslovil prvního náhradníka reprezentace pana Josefa Šestáka, který své zařazení do reprezentace přijal. Reprezentace bude definitivně vyhlášena na členské schůzi CMC v lednu 2018.

Chtěl bych ocenit jednání pana Macha, který včasným sdělením svého rozhodnutí poskytl novému členu repre dostatek času na přípravu na vrcholnou akci. Děkuji.

Současná podoba reprezentace pro MS FMBB 2018 je tedy následující:
CZ01 Jan Böhm – Forny ze Soutoku Sázavy, Vítěz Světového poháru na MS FMBB 2017 
CZ02 Pavel Hrobař – Al Campo Graf Czech, Mistr republiky belgických ovčáků
CZ03 Tomáš Louda – Bouí z Údolí Jizery, součet 293+287=580 bodů
CZ04 Klára Matoušková – Commandos de Alphawille Bohemia, součet 290+585=575 bodů
CZ05 Daniel Paleček – Looker Mi-Ji, součet 285+282=567 bodů
CZ06 Petr Foltyn – Auzzy Ostraryka součet 285+281=566 bodů
CZ07 Josef Šesták – Cyclon Olbramovický kvítek 280+283=563 bodů
N1 Denisa Šafářová – Destiny vom Hintergarden 283+278=561 bodů
N2 Markéta Maňáková – Abby Ostraryka 283+275=558 bodů

2. Členská schůze CMC

Vzhledem k tomu, že si mnozí z Vás již plánují aktivity na příští rok, zasíláme Vám informaci o termínu a místu členské schůze CMC.

Členská schůze CMC se bude konat v sobotu 27.1.2018 od 10:00 hodin v restauraci Staroholická v Holicích.

Informace o programu členské schůze a projednávaných bodech Vám budou včas poskytnuty v tomto infoservisu a na webových stránkách.

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 8/2017 (zaslaný 7.11.2017)

Vážení,

v osmém čísle Infoservisu CMC najdete informace o podzimních akcích našeho klubu a nominaci reprezentace na MS FMBB 2018 ve Slovinsku.

Infoservis číslo 8

1. Mistrovství republiky belgických ovčáků
2. Reprezentace na Mistrovství světa FMBB 2018 ve Slovinsku
3. Podzimní bonitace CMC

1. Mistrovství republiky belgických ovčáků

Ve dnech 21.-22.10. se v Dolanech nad Vltavou konalo 21. Mistrovství republiky belgických ovčáků ve sportovní kynologii a 1. Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu a bikejöringu. Mistrovství pořádal Czech Malinois Club ve spolupráci se společností ICyA, věnující se profesní kynologii.

Akce se konala na fotbalovém stadionu v Dolanech. Závod posuzovali: stopy: MVDr. Jana Glisniková, poslušnost: Miroslav Ryneš a obrany: Theodor Krajčí. Závod figurovali pánové Jaroslav Vyhnal a Milan Římek. Na závod se přihlásil rekordní počet startujících dvojic, 54. Po odhlášení některých závodníků byl konečný počet startujících 49. Akce byla opět pořádána jako Mezinárodní mistrovství republiky a tomuto názvu dostála díky účasti dvou dvojic z Ruska a jedné z Německa. Rekordní byl také počet jedinců plemene tervueren a to čtyři.

Soutěžící v sobotu i v neděli opět potvrzovali nárůst kvality plemene belgický ovčák a výkony, které mohli diváci sledovat byly opravdu na vysoké úrovni. Přes velice přísné hodnocení byla řada dvojic hodnocena ve známce výborné a velmi dobré.

Oceněním kvality našeho plemene a mistrovství republiky bylo mimo jiné to, že nad ním převzala patronát Asociace krajů České republiky. Závod navštívil také velitel výcviku psovodů Armády České republiky Nprap. Jaromír Valentík a šéf kynologie Celní správy ČR Kpt. Bc. Tomáš Krutina. Potvrzuje se, že kvalitní sportovní a služební kynologie jsou jen dvě strany téže mince.

Chtěl bych na tomto místě poděkovat společnostem Gappay a Vafo Praha, kteří se jako generální partneři klubu na Mistrovství sponzorsky podíleli. Bez nich by to nešlo.

Výsledky Mistrovství najdete na http://www.mcrbo.cz/vysledky/
Zde jen stručně. Mistrem republiky se stal Pavel Hrobař s Al Campem Graf Czech, druhé místo obsadil Tomáš Louda s Bouim z Údolí Jizery a na bronzovém stupínku se umístila Klára Matoušková s Commandosem de Alphawille Bohemia. Všem patří gratulace za super výkony, sportovní vystupování a příspěvek k úspěchu této akce.

Na závěr trocha statistiky:
celkové hodnocení 2xvýborná, 10xvelmi dobrá, 27xdobrá
stopa 5xvýborná, 12xvelmi dobrá
poslušnost 6xvýborná, 23xvelmi dobrá
obrana 2xvýborná, 21xvelmi dobrá

Canicross

Historicky prvního mistrovství světa v canicrossu se zúčastnilo 16 závodníků v kategoriích canicross ženy a muži a bikejöring ženy. Závodilo se v krásných lesních terénech v okolí obce Zlosyň a myslím si, že soutěžící předvedli hodnotné výkony. Vítězové jednotlivých kategorií si zajistili přímou kvalifikaci na MS FMBB 2018. O dalších reprezentantech se rozhodne po jarním kvalifikačním závodu v březnu.

Vítězové jednotlivých kategoií:
canicross ženy: Jaroslav Marešovská Cersei Graf Czech
canicross muži: Jiří Švancara Keyko de Alphawille Bohemia
bikejöring ženy: Marcela Čápková Amidala Padme Ginger Jump

Za sponzoring 1. MR BO v canicrossu děkujeme generálnímu partnerovi Klubu, společnosti Vafo Praha, výrobci superprémiových kmiv Brit.

2. Reprezentace na Mistrovství světa FMBB 2018 ve Slovinsku

Ve dnech 23.-29.4.2018 se bude v krásném Slovinském městečku Adjovščina konat vrcholná akce belgických ovčáků, Mistrovství světa FMBB. V příštím roce má Czech Malinois Club možnost, díky loňskému vítězství Honzy Böhma s Fornym ve Světovém poháru, vyslat do Slovinska sedmičlennou reprezentaci České republiky. Zde je její složení

CZ01 Jan Böhm – Forny ze Soutoku Sázavy, Vítěz Světového poháru na MS FMBB 2017 
CZ02 Pavel Hrobař – Al Campo Graf Czech, Mistr republiky belgických ovčáků
CZ03 Tomáš Louda – Bouí z Údolí Jizery, součet 293+287=580 bodů
CZ04 Klára Matoušková – Commandos de Alphawille Bohemia, součet 290+585=575 bodů
CZ05 m.s. Ladislav Mach – Freny Foxy Queen, součet 288+285=573 bodů
CZ06 Daniel Paleček – Looker Mi-Ji, součet 285+282=567 bodů
CZ07 Petr Foltyn – Auzzy Ostraryka součet 285+281=566 bodů
N1 Josef Šesták – Cyclon Olbramovický kvítek 280+283=563 bodů
N2 Denisa Šafářová – Destiny vom Hintergarden 283+278=561 bodů

Věřím, že tito reprezentanti příští rok naváží na úspěšnou éru českých barev na MS FMBB v minulých letech. O úrovni reprezentace svědčí, že více jak 280 bodů ve dvou závodech stačilo pouze na místo náhradníka. Příští rok ve Slovinsku přeji hodně štěstí!

3. Podzimní bonitace CMC

Minulou neděli, 29.8. se konala v Sezemicích podzimní bonitace CMC. Předpověď extrémního počasí se bohužel naplnila, celý den nás provázel brutální vítr, zima a déšť. Přesto si na tuto akci našlo cestu všech 22 přihlášených psů a fen. Exteriér posuzovala rozhodčí Ing. Beata Štýbrová, povahy pak výcvikář klubu Martin Plecháček.

Akce byla týmem pořadatelů ze ZKO Sezemice perfektně připravena. Patří jim za to díky. Velké poděkování patří také generálnímu partnerovi klubu, společnosti Vafo Praha, který Klubu poskytl materiální zázemí a ceny pro všechny účastníky akce.

S výjimkou jediného psa, který byl vyřazen pro exteriérovou vadu (vada skusu), všichni jedinci byli úspěšně uchovněni. Mohu s potěšením konstatovat, že úroveň povah bonitovaných jedinců byla velice kvalitní. Všichni psi i feny předvedli kvalitní sociální chování a zároveň dobrou pevnost nervů.

Rád bych na tomto místě zmínil dva bonitované jedince v držení Policie České republiky, kteří jsou prakticky využíváni (jeden z nich 14 dní před bonitací vyhrál speciální obranářský závod). Oba předvedli, že pes s pevným povahovým základem a „čistou hlavou“ nemá problém v žádné zátěžové situaci diferencovat mezi okamžikem pro obranu a normálním sociálním chování. Oba psi předvedli v první části testu dokonalé sociální chování a ve druhé části naprosto nekompromisní zákroky.
Jediným „neúspěchem“ na bonitaci bylo selhání jedné feny v druhé části povahového testu. To jsou ale věci, které se při prověření psa, které je na bonitacích poctivě prováděno, prostě může stát.

Výsledky bonitace najdete na stránkách klubu na níže uvedeném odkazu. Naleznete zde fotografie bonitovaných jedinců, bonitační kódy a bonitační posudky.

http://old.malinoisclub.cz/29-10-2017-sezemice/

Přeji všem hodně zábavy s Vašimi čtyřnohými parťáky.

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 7/2017 

1. Informace pro nové členy
2. Mistrovství republiky ČKS
3. Mistrovství republiky belgických ovčáků
4. Záštita Asociace krajů ČR nad Mistrovstvím republiky belgických ovčáků
5. Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu
6. Průběžný žebříček pro postup na MS FMBB 2018 v Slovinsku
7. Podzimní bonitace CMC

1. Informace pro nové členy

Dostává se Vám do ruky již sedmé číslo Infoservisu, který je jakýmsi internetovým občasníkem o dění v CMC. Je zasílán cca. 1x měsíčně na emailové adresy členů klubu. Pokud máte zájem o přečtení starších informací z předchozích Infoservisů, můžete je najít na webových stránkách Klubu www.malinoisclub.cz v sekci Infoservis.

2. Mistrovství republiky ČKS

Letošního mistrovství republiky všech plemen se konalo ve dnech 16.-18.6. v Roudnici nad Labem. Byla to, jako vždy v Roudnici, organizačně perfektně připravená akce. Patří za to díky týmu pořadatelů v čele s Vaškem Kejřem. Mistrovství se zúčastnilo 34 belgických ovčáků z celkového počtu 49 účastníků. Ve výsledkové listině se belgičáci také prosadili velice dobře, bylo jich 8 v první desítce a 16 v první dvacítce výsledkové listiny. Gratulace a díky za prezentaci patří všem členům CMC, kteří se tohoto mistrovství zúčastnili.

Mistrem republiky se stal Jan Böhm s Fornym ze Soutoku Sázavy, druhé místo obsadil Petr Foltyn s Auzzym Ostraryka a na třetím místě se umístil Ladislav Mach s Freny Foxy Queen. Do reprezentace České republiky pro podzimní Mistrovství světa FCI, které se bude konat 14.-17.9. v německém Rheine se nominovali také Martin Plecháček s Antraxem Ostraryka (4.místo) a Markéta Maňáková s Abby Ostraryka (6.místo). Ladislav Mach se ze závažných osobních důvodů, nutnost péče o 14,5 letého Oskara (Octavius Malidaj), možnosti reprezentace vzdal.

Přeji všem reprezentantům pevné zdraví a co nejlepší výsledek na MS:

3. Mistrovství republiky belgických ovčáků

Letošní mistrovství republiky belgických ovčáků se bude konat na fotbalovém stadionu v Dolanech u Kralup. Spolupořadatelem mistrovství s CMC je společnost ICyA. Na začátku příštího týdne (11.9.) budou spuštěny stránky mistrovství.

Na MR se můžete přihlašovat již teď, prostřednictvím on-line přihlášky na stránkách klubu. V příloze tohoto mailu najdete základní informace pro závodníky.

Terény na stopy: Na základě četných dotazů ohledně terénů na stopy můžeme zatím poskytnout následující informace. Terénem na stopy určitě nebude tráva. Předpokládaným terénem je obrostlá podmítka, alternativně osetý ozim. Vše bude záviset na dohodě s uživateli a vlastníky pozemků a plochách výše uvedených terénů, které budou k dispozici. Fotografie terénů budou zveřejněny na stránkách mistrovství. Terén na mistrovství bude pro všechny účastníky jednotný. Předměty na stopy budou standardní předměty Gappay.

4. Záštita Asociace krajů ČR nad Mistrovstvím republiky belgických ovčáků

Je nám ctí, že letošnímu Mistrovství republiky belgických ovčáků poskytla záštitu Asociace krajů ČR. Tato významná organizace, sdružující všechny kraje České republiky, poskytuje záštitu pouze akcím celorepublikového významu, u nichž oceňuje přínos pro Českou republiku. Velice si tohoto ocenění práce našeho klubu vážíme. Na tomto místě bych rád poděkoval panu PhDr. Mgr. Pavlu Hájkovi, který jednání s Asociací krajů ČR zprostředkoval.

5. Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu

Současně s Mistrovstvím republiky belgických ovčáků ve sportovní kynologii proběhne i Mistrovství republiky belgických ovčáků v canicrossu. Toto mistrovství bude prvním kvalifikačním závodem pro MS FMBB 2018 v Slovinsku.

Mistrovství proběhne v neděli odpoledne. Veškeré informace o akci najdete na stránkách mistrovství a na facebookové skupině Mushingové sporty s belgickými ovčáky https://www.facebook.com/groups/385592528466936/?fref=ts

6. Průběžný žebříček na MS FMBB 2018 ve Slovinsku

Přímo postupující vítěz světového poháru Jan Böhm/Forny ze Soutoku Sázavy postupuje jako CZ01 (umožní start sedmičlennému týmu České republiky).

Psovod/pes — první závod+druhý závod=celkový součet

1. Tomáš Louda/Bouí z Údolí Jizery — 293+280=573
2. Ladislav Mach/Freny Foxy Queen — 288+285=573
3. Daniel Paleček/Looker Mi-Ji — 285+282=567
4. Petr Foltyn/Auzzy Ostraryka — 285+274=559
5. Markéta Maňáková/Abby Ostraryka — 283+275=558
6. Josef Šesták/Cyclon Olbramovický kvítek — 280+274=554
7. Martin Plecháček/Antrax Ostraryka — 278+275=553
8. Tomáš Molák/Bruni Boccaro — 279+271=550
9. Pavel Hrobař/Al Campo Graf Czech — 285+264=549
10. Petr Mašek/Bony z Údolí Jizery — 278+270=548
11. Lubomír Jonáš/Brest Boccaro — 280+267=547
12. Roman Matloch/Assan Oro Nero — 274+268=542
13. Roman Martynek/Descent Fellow Maribor — 273+267=540
Klára Maroušková/Commandos de Alphawille Boh. — 290
Denisa Šafářová/Destiny vom Hintergarden — 283
Marie Vlčková/Blade z Údolí Jizery — 278
Jaromír Hájek/Bad Ball Codi-Fin — 276
Šárka Bažilová/Nancy ze Svobodného — 274
Vladimír Glogar/Ghandi from Mikes‘ Place — 274

V současnosti ještě zbývají dva kvalifikační závody, mistrovství světa FCI a mistrovství belgických ovčáků. Na MS FMBB 2018 postupuje Jan Böhm s Fornym jako CZ01, mistr republiky belgických ovčáků jako CZ02 a pět prvních z postupového žebříčku.

7. Podzimní bonitace CMC

Letošní podzimní bonitace našeho klubu se bude konat v neděli 29.10. v Sezemicích. Bližší informace najdete v nejbližší době na stránkách našeho klubu.

Přeji všem super podzimní sezónu!

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 6/2017 (zaslaný 31.5.2017)

Obsah:

1) Jarní bonitace CMC
2) Podzimní bonitace
3) Postupový žebříček na Mistrovství republiky ČKS
4) Tábor pro zájemce o canicross

1) Jarní bonitace CMC

V sobotu 20.5. se v krásném areálu společnosti ICyA v Dolanech u Kralup konala jarní bonitace našeho klubu. V prvé řadě bych chtěl poděkovat týmu pořadatelů pod vedením Pavla Hájka, který uspořádal nádhernou akci na velice vysoké úrovni po všech stránkách. Myslím si, že se můžeme všichni těšit na letošní mistrovství republiky belgických ovčáků, které se bude konat na fotbalovém stadionu v Dolanech.

Bonitace se zúčastnil zřejmě rekordní počet 30 bonitovaných zvířat (22 fen a 8 psů). Exteriér posuzovala paní Beata Štýbrová a členky chovatelské komise, Kateřina Havlová, Dita Finsterle a Michaela Krupková. Povahový test posuzoval Martin Plecháček společně s Pavlou Kodrlovou.

Chtěl bych vyzdvihnout velice korektní, sportovní vystupování všech účastníků v průběhu celé bonitace. Velice potěšitelná byla úroveň předváděných zvířat. V povahovém testu jich zdrcující většina obstála a předvedla kvalitní výkony. Většina zvířat předvedla povahu belgického ovčáka jakou bychom chtěli v chovu mít a upevňovat. Za zmínku určitě stojí také deset zvířat, která absolvovala druhou část povahového testu, kousání. Výkony byly u všech předvedených jedinců velice kvalitní a je zde třeba podotknout, že při kousání byla zvířata opravdu prověřena. Nepamatuji, kdy by se nepovinné části testu zúčastnila třetina bonitovaných jedinců. I zde se evidentně „blýská na časy“ a vývoj se ubírá správným směrem.

Přehled výsledků bonitace, fotky bonitovaných zvířat, bonitační kódy a posudky (ten se otevře vždy při klepnutí na jméno zvířete), najdete na stránkách klubu:
http://old.malinoisclub.cz/20-5-2017-dolany-u-kralup/

2) Podzimní bonitace

Jak jsem slíbil, přináším aktuální informace ohledně podzimní bonitace klubu. Výbor klubu a chovatelská komise zvažovali vzhledem k zájmu konání podzimní bonitace na Moravě. Bohužel, zástupci plánované bonitace se ze závažných důvodů nemohli zúčastnit bonitace v Dolanech. Nedošlo tedy na plánovanou schůzku a především nemohli na vlastní oči vidět bonitaci v praxi.

Vzhledem k tomu, že je naším cílem garantovat úroveň bonitace, která byla nastavena loňskou jarní bonitací v Dolanech, dohodli jsme se s předpokládaným pořadatelem, že se zúčastní podzimní bonitace klubu v Sezemicích a tam se dohodnou všechny detaily akce na Moravě. Bonitace na Moravě se tedy uskuteční na jaře roku 2018. Případní zájemci z Moravy tedy mají dvě možnosti, buď na podzim bonitovat v Sezemicích nebo vyčkat do jara příštího roku. Věřím tomu, že ti, kterých se to týká, pochopí naši snahu o garantování vysoké úrovně těchto chovatelských akcí. Bonitace na Moravě by se měla konat v Rychvaldě u Ostravy.

3) Postupový žebříček na Mistrovství republiky ČKS

Byl zveřejněn postupový žebříček na letošní Mistrovství republiky všech plemen, které se bude konat ve dnech 17.-18. června v Roudnici nad Labem. Z 53 kvalifikovaných dvojic jich bude 36 startovat s belgickými ovčáky (15 BO je mezi prvními 20 z postupového žebříčku). Jména ve startovní listině napovídají, že o pět postupových míst do reprezentace pro MS FCI v Německu se odehraje opravdová bitva. Rád bych pozval všechny příznivce plemene, aby přijeli fandit svým favoritům.

Přehled postupujících najdete zde:
http://www.kynologie.cz/akce/vyberove-souteze-a-mistrovstvi/mistrovstvi-ipo-cr/mistrovstvi-cr-ipo-2017-zko-defurovy-lazany.htm#pphoto/0/

4) Tábor pro zájemce o canicross

Paní Jaroslava Marešovská by ráda pozvala všechny členy klubu na canicrossový tábor, který se koná v termínu 4.-9. července v krásném prostředí Železné Rudy. Účastníkům tábora se budou věnovat Jaroslava (Jarka je bronzová medailistka z prvního MS FMBB v canicrossu v Písku) a Lukáš Marešovští. Atletické zkušenosti a samozřejmě i informace o canicrossu předá letošní mistryně světa FMBB v canicrossu Marcela Čápková.

Tábor je určen pro zájemce se zkušenostmi v canicrossu, kteří se chtějí dál zlepšovat, ale stejně tak je určen pro úplné začátečníky, kteří se chtějí dozvědět, jak na to. Můžete vyrazit i bez vlastního vybavení, bude Vám na místě zapůjčeno (stačí pes a dobrá nálada ).

Všechny informace o táboře najdete na:
https://www.facebook.com/events/292170564542459/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace, obraťte se přímo na Jarku. Emailová adresa: jarkak@email.cz telefon: 608 133 069

Přeji všem krásné dny.

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 5/2017 (zaslaný 17.5.2017)

Vážení,

dostává se k Vám pátý Infoservis našeho klubu. Najdete v něm především informace o vrcholné akci belgických ovčáků, Mistrovství světa FMBB v Halle. Chovatelská komise se na Vás obrací s prosbou ohledně DNA profilů a najdete zde také informace o podzimní bonitaci našeho klubu, která se bude s největší pravděpodobností konat na Moravě.

V přílohách tohoto mailu jsou výsledkové listiny z MS FMBB 2017 v IPO a canicrossu. Dále v přílohách najdete dokumenty k bodu číslo 4, důvodům návrhu na odvolání Dušana Pospíchala z Výboru FMBB.

Rád bych také pozval všechny zájemce o nastupující generaci chovných jedinců našeho klubu na jarní bonitaci, která se koná v sobotu 20.5. na kynologickém cvičišti v Dolanech u Kralup. Posuzování začíná od 10 hodin a přihlášeno je celkem 28 jedinců.

Obsah:

1. Zasílání DNA profilů
2. MS FMBB 2017 a česká reprezentace ve sportovní kynologii
3. MS FMBB 2017 a česká reprezentace v canicrossu
4. Důvody pro návrh odvolání Dušana Pospíchala z Výboru FMBB a výsledky jednání na MS FMBB.
5. Podzimní bonitace CMC

1. Zasílání DNA profilů

Vzhledem k tomu, že společnost Genomia, která pro náš klub dělá vyhodnocení profilů DNA, není schopna zasílat výsledky vyhodnocení hromadně klubu, obracíme se na Vás s žádostí o zaslání vyhodnocení Vašeho zvířete chovatelské komisi pro zařazení do databáze. Vyhodnocení prosím zasílejte na email: chovatelskakomise@seznam.cz. Děkujeme. Předpokládaný termín úpravy systému, která společnosti Genomia umožní přímo zasílat výsledky klubu je do půl roku.

2. MS FMBB 2017 a česká reprezentace ve sportovní kynologii

Ve dnech 26.-30. dubna se v Halle konalo Mistrovství světa FMBB. Na tento svátek belgických ovčáků odjela reprezentace CMC ve složení:

CZ01 Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka
CZ02 Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy
CZ03 Martin Plecháček a Antrax Ostraryka
CZ04 Jiří Čejka a Ciara Meggan Bohemia
CZ05 Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech
CZ06 Michaela Krupková a Elwis Lebensborn

Vedoucími reprezentace byli, stejně jako loni, Pavel Vinš a Karolína Kristová

Akce byla realizačním týmem pod vedením Mathiase Dögela skvěle připravena, vše klapalo, jak má, prostředí závodu bylo opravdu pohodové. Rád bych vyzdvihl perfektně prováděnou práci všech delegovaných figurantů. Jedinou kaňkou na průběhu závodu bylo nestandardní chování supervisora závodu, které bylo kritizováno závodníky i členy realizačních týmů z různých zemí.

V prvé řadě bych rád poděkoval generálním partnerům našeho klubu, společnostem Gappay a Vafo Praha (výrobce superprémiového krmiva Brit). Bez jejich podpory by nebylo možné zajistit reprezentaci podmínky jaké na mistrovství měla. Díky.

Chtěl bych poděkovat všem našim reprezentantům za perfektní vystupování, bojovného ducha a za to, že do svého výkonu dali vždy maximální úsilí. V neposlední řadě jim patří také poděkování za výbornou partu, kterou po celou dobu mistrovství tvořili. Můj dík patří také Pavlovi a Karolíně, kteří se opět výborně zhostili funkce teamleaderů, po celou dobu závodu poskytovali perfektní servis závodníkům a v neposlední řadě přispívali k pohodové atmosféře v týmu. Dík patří také všem, kteří přijeli do Halle naší reprezentaci podpořit. Početná skupina fanoušků odjela přímo s reprezentací, pomáhali se vším potřebným, žili s nimi a byli součástí zmiňované výborné party. Spousta fanoušků přijela do Halle na jeden nebo víc dní a vytvořili prima atmosféru na stadionu. Díky všem za podporu.

Pár slov k výsledkům. Našim reprezentantům se skvěle povedla první část závodu, kdy se Jan Böhm s Fornym stali vítězi světového poháru. Vidět českou vlajku na stupni nejvyšším se nikdy neomrzí. Navíc svým výsledkem Honza zajistil pro Českou republiku možnost vyslat na MS FMBB 2018 sedmičlennou reprezentaci. Na osmém místě se umístil Martin Plecháček s Antraxem a na třináctém Petr Foltyn s Auzzym. Tato trojice postoupila do nedělního velkého finále. Česká republika obsadila v soutěži týmů skvělé druhé místo za domácím Německem (ze 41 zúčastněných zemí). Neztratili se ani ostatní naši reprezentanti, Pavel Hrobař s Al Campem obsadili 29. místo a Michaela Krupková s Elwisem 41. místo. Ze 151 soutěžících výborné výsledky. Smůlu na stopě si bohužel vybral Jirka Čejka s Ciarou. Chci mu poděkovat za sportovního ducha a věřím, že své kvality určitě ještě prokáží.

Ve finále si naši tři zástupci vybrali svůj kousek smůly Martin s Petrem na poslušnosti a Honza na úplném konci obrany. Nakonec z toho bylo 4. místo pro Honzu s Fornym, 14. místo pro Martina s Antraxem a 18. místo pro Petra s Auzzym. Všem patří velká gratulace. Nechci zde komentovat způsob posuzování finále, kdo se byl podívat na místě, mohl si udělat obrázek sám…

3. MS FMBB 2017 a česká reprezentace v canicrossu

V letošním roce vyjela na MS FMBB také reprezentace CMC v dalším sportu a to v canicrossu a bikejöringu. Myšlenka vznikla koncem loňského roku, kdy byl náš klub osloven zájemci z řad majitelů belgických ovčáků o účast na MS FMBB. Klubu se podařilo navázat spolupráci se společností Nonstop-Dogwear a serverem Behejsepsem.cz, speciální podporu reprezentantům v canicrossu přislíbil také generální partner Klubu, společnost Vafo Praha. Hybateli dění kolem canicrossu se stali manželé Jarka a Lukáš Marešovští. Všem zmíněným patří velké díky za podporu této nové klubové aktivity.

Na MS FMBB do Halle nakonec odjela silná reprezentace CMC ve složení:

canicross ženy:
Alena Zbožínková a Cox ze Six-Bau
Jaroslava Marešovská a Cersei Graf Czech
Pavla Hrníčková a Porto Deabei
Marcela Čápková a Antrax Sabatore
Nicole Vošvrdová a Aška z Roderty
Michaela Rubášová a Charon Deabei
Kateřina Samková a Harmony Star Kwanah

canicross muži:
Lukáš Marešovský a Anita Andraste Bergerbel
Vilém Čekajle a Castro Fidel Štíhlouš

bikejöring ženy:
Kateřina Burdová a Cayenne Clever Fox
Barbara Lehrmundová a Arrow Bajlo

bikejöring muži:
Jan Lacina a Bokany Malevil Bohemia

Závody v canicrossu i bikejöringu proběhly jako dvoukolové, první, čtvrteční etapa proběhla na dvoukilometrové trati, druhá, sobotní etapa pak na čtyřkilometrovém okruhu. Celkový výsledek byl součtem časů z obou etap.

K organizaci závodu je třeba bohužel dodat, že zajímavé tratě a hezké prostředí byly bohužel doplněny naprostou neprofesionalitou pořadatelů ohledně výsledků. Již po první etapě zavládl naprostý chaos, kdy byly výsledky opakovaně měněny na základě protestů jednotlivých závodníků a vedení výprav. Ve druhé etapě bylo protestů méně, ale k absolutní věrohodnosti bylo přece jen daleko. Jen jsem smutně vzpomínal na manželi Marešovskými a serverem Behejsepsem.cz perfektně zorganizovaný kvalifikační závod našeho klubu.

Konečné výsledky nicméně přinesly velkou radost českým barvám. V bikejöringu obsadila třetí místo Kateřina Burdová s Cayenne. V canicrossu žen obsadila naše reprezentace dokonce první dvě místa díky zlaté Marcele Čápkové s Antraxem a stříbrné Pavle Hrníčkové s Portem. Ani ostatní reprezentanti se rozhodně neztratili a podali výkony na hranicích svých možností. Všem patří velká gratulace.

Už se těším na podzimní mistrovství v canicrossu a bikejöringu. Tento sport má před sebou určitě budoucnost.

4. Důvody pro návrh odvolání Dušana Pospíchala z vedení FMBB a výsledky jednání na MS FMBB.

Na MS FMBB 2017 v Halle se ve čtvrtek 27.4. konalo zasedání nejvyššího orgánu FMBB, General meeting. Czech Malinois Club na tento meeting zaslal návrh na odvolání zástupce České republiky, pana Dušana Pospíchala, z Výboru FMBB. Dalším návrhem byla kandidatura pana Marka Hájka do Výboru FMBB.

O obou návrzích rozhodl jednomyslně výbor CMC. Důvodem pro takto radikální krok bylo počínání pana Pospíchala nejen v průběhu posledního roku, které poškozuje Czech Malinois Club.

Pan Pospíchal byl v roce 2010 CMC navržen do funkce člena Výboru FMBB, v roce 2014 CMC podpořil jeho opětovnou kandidaturu. Přestože pan Pospíchal poté přestal být členem CMC a stal se členem a předsedou KCHBO, zůstává ve Výboru FMBB zástupcem České republiky a tedy i klubu, který ho nominoval – CMC. Postupně pan Pospíchal přestal našemu klubu předávat jakoukoliv zpětnou vazbu ohledně dění v FMBB a přestal s naším klubem jakkoliv komunikovat.

V květnu 2016 na MS FMBB ve Francii pan Pospíchal předložil kandidaturu České republiky na pořádání MS FMBB 2019. Tento svůj krok s nikým z výboru CMC jakkoliv nekonzultoval, ani mu ho neoznámil. Naopak, požádal vedení FMBB, aby kandidát nebyl zveřejněn.

V červnu 2016 bylo zástupcům CMC na General meetingu FMBB na dotaz sděleno, že kandidát pro rok 2019 si nepřeje být zveřejněn, ale je to země, kde bylo MS FMBB nedávno. Kandidát si prý nepřeje být zveřejněn proto, že jsou v pořadatelské zemi dva chovatelské kluby, které se musí na pořádání mistrovství dohodnout.

Po návratu z General meetingu FMBB jsem neprodleně kontaktoval pana Pospíchala s dotazem ohledně MS FMBB 2019 a bylo mi jím opakovaně sděleno, že o tom nemá informace a že na MS FMBB 2019 kandidují Řecko a Holandsko.

V prosinci 2016 jsem se zúčastnil Plenárního zasedání ČKS, kde byla podána informace o pořádání MS FMBB 2019 v České republice pod záštitou KCHBO. Na základě této informace jsme kontaktovali sekretáře FMBB Geerta Bouckaerta s dotazem ohledně rozporu mezi tvrzením pana Pospíchala a novou informací z Pléna ČKS. Obdrželi jsme email s pověřením k pořádání MS FMBB 2019 (pověření přiloženo v příloze). V tomto pověření je zkonstatováno, že mistrovství budou ve spolupráci pořádat oba kluby v České republice KCHBO a CMC. Tyto kluby vytvoří za účelem mistrovství dočasný spolek FMBB 2019. Vzhledem k tomu, že s CMC v té době nikdo nejednal, naopak poslední oficiální informace byla, že pan Pospíchal o žádném MS nic neví, informoval jsem o této skutečnosti sekretáře FMBB s žádostí o návrh dalšího postupu. Pan Bouckaert přislíbil, že věc s Dušanem Pospíchalem probere a zároveň CMC vyzval k navázání kontaktu s KCHBO.

Na základě této výzvy jsem pana Pospíchala kontaktoval a snažil se iniciovat schůzku pro jednání o přípravě mistrovství. Panem Pospíchalem mi bylo pouze sděleno, že klub bude včas osloven s přípravou konkrétních disciplín. Na tomto místě je třeba připomenout, že CMC byl pořadatelem MS FMBB 2009 a spolupořadatelem MS FMBB 2015. Obě tato mistrovství pořádaly oba kluby ve vzájemné úzké spolupráci a tak tomu mělo být dle pověření ze strany FMBB i v roce 2019.

V březnu jsem pana Pospíchala požádal o zaslání pověření, na jehož základě se bude mistrovství konat. Po urgenci mi toto pověření zaslal. Zaslané pověření (opět je přiloženo) bylo obsahově naprosto rozdílné od pověření, zaslaného v prosinci sekretářem FMBB. Toto pověření kromě rozdílného obsahu neodpovídalo původnímu pověření ani graficky, písmem a formou použité angličtiny. Všechny písemnosti odesílané sekretářem FMBB panem Bouckaertem přitom mají vždy jednotnou formu. Výše uvedené skutečnosti vedly k vážným pochybnostem o autenticitě pověření zaslaného panem Pospíchalem.

Výbor CMC se na základě výše uvedených skutečností, které kromě poškozování zájmů CMC poškozují i dobré jméno FMBB, jednomyslně rozhodl navrhnout odvolání pana Pospíchala z funkce ve Výboru FMBB. Tento návrh byl zařazen do agendy General meetingu, který se konal 27.4. v Halle.

Jednání s Výborem FMBB a na General meetingu v Halle:

Ve středu 26.4. odpoledne navrhl sekretář FMBB Geert Bouckaert jednání zástupců Výboru FMBB a zástupců CMC za účelem nalezení řešení situace ještě před General meetingem. Zástupci CMC toto jednání uvítali.

Jednání se uskutečnilo ve čtvrtek 27.4. dopoledne. Za Výbor FMBB se jednání zúčastnili pánové Johan Weckhuyzen (Prezident FMBB), Andre Varlet (Vice-President FMBB) a Geert Bouckaert. Za CMC se jednání zúčastnili Jaroslav Kratochvíl, Marek Hájek a Pavel Vinš. Na začátku jsme vyslovili politování, že se jednání nezúčastní také pan Pospíchal, protože by se mohl k předmětným skutečnostem vyjádřit. Bylo nám sděleno, že zástupci Výboru FMBB budou s panem Pospíchalem jednat separátně.

Členům Výboru FMBB jsme zevrubně vysvětlili situaci týkající se MS FMBB 2019 a komunikace mezi CMC a KCHBO obecně. Zástupci CMC jasně deklarovali projevovanou vůli a ochotu jednat s panem Pospíchalem o společném pořádání MS FMBB 2019 v České republice. Bylo dohodnuto, že výbor nyní vyslechne Dušana Pospíchala a poté se sejde a příjme stanovisko.

V odpoledních hodinách bylo zástupcům CMC sděleno následující: Výbor FMBB neumožní projednání odvolání pana Pospíchala na General meetingu, protože problematika je příliš složitá a pan Pospíchal by neměl dostatek prostoru pro svou obranu.

Na dotaz ohledně existence dvou různých pověřovacích listin pro konání MS FMBB 2019 bylo panem Bouckaertem řečeno, že obě listiny nesou jeho podpis, tedy autorem obou verzí je on. Pochybnosti o rozdílné formě, obsahu a především důvodu, proč nám jím osobně byla v prosinci poskytnuta jiná verze (oba dopisy jsou datovány z července 2016), byly ponechány bez vysvětlení. Jediným uvedeným vysvětlením bylo, že pan Pospíchal si druhou verzi pověřovací listiny vyžádal pro účely jednání s ČKS. Tento důvod nám však není jasný.

Při večerním jednání General meetingu zástupci CMC trvali na projednání bodu odvolání pana Pospíchala v souladu se stanovami FMBB. Výbor FMBB s odvoláním na složitost problému neumožnil tento bod projednat a odložil ho na General meeting v roce 2018. Reakcí pana Pospíchala na naši snahu o jednání bylo rozhodnutí změnit kandidaturu na pořádání MS FMBB 2019 z České republiky na výhradní kandidaturu klubu KCHBO. Vzhledem ke změně formy kandidatury České republiky pro MS FMBB 2019 na výhradní kandidaturu klubu KCHBO, předložil klub CMC protikandidaturu s tím, že rozhodnutí o kandidátovi nechává na vůli General meetingu. Sekretářem FMBB nám bylo sděleno, že o kandidátovy již bylo rozhodnuto a FMBB rádo zváží kandidaturu CMC v některém z příštích ročníků.

Pan Marek Hájek nebyl při volbách do výboru FMBB zvolen.

Omlouvám se za takto dlouhé vysvětlení, ale uvedená problematika nejde vysvětlit v pár větách. Výsledkem jednání bylo, že důvody pro odvolání pana Pospíchala nebyly nijak vyvráceny a jednání o nich na General meetingu nebylo umožněno. Reakcí pana Pospíchala na nabídku společného pořádání MS FMBB 2019 bylo podání separátní kandidatury KCHBO pro tuto akci. Svůj názor na výše uvedené argumenty si musí každý člen udělat sám.

2016.07.30 – Agreement FMBB – Czech Republic – Association FMBB 2019 Geert Bouckaert

2016.07.30 – Agreement FMBB – Czech Republic – Association FMBB 2019 Pospichal

5. Podzimní bonitace CMC

V minulém infoservisu jsem Vás informoval o možnosti konání podzimní bonitace CMC na Moravě. Vzhledem k tomu, že zájem o tuto akci projevilo více zájemců (zatím 16 zvířat), budeme o této možnosti s potenciálním pořadatelem dál jednat. Jednání proběhne na jarní bonitaci CMC. V případě, že dojde k dohodě, bude se podzimní bonitace CMC konat na Moravě. O vývoji situace Vás budeme neprodleně informovat.

Za Výbor CMC
Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 4/2017 (zaslaný 9.4.2017)

Vážení,

zde je čtvrtý infoservis pro členy Czech malinois Clubu. Rád bych Vás opět informoval o dění v klubu a novinkách ve světě malinois.

Obsah:

1. Upřesnění změn v novém zkušebním řádu IPO
2. Bonitace na Moravě, aktuální situace
3. Návrh na odvolání Dušana Pospíchala z vedení FMBB
4. Výběrová soutěž Třinec
5. MS FMBB 2017 Halle

1. Upřesnění změn v novém zkušebním řádu IPO

Pracovní komise FCI na svém jednání provedla některé korektury návrhu nového zkušebního řádu IPO, tedy nově IGP (International Gebrauchshunde Prüfung). Zde jsou změny oproti původnímu návrhu:

– Ovladatelnost na zkoušce BH, chůze na vodítku zůstává, chůze bez vodítka nebude do skupiny, ale rovným směrem tam a zpět, včetně klusu a pomalé chůze při cestě zpět.
– Bariera v IPO 1 nebude snížená, ale v plné výšce. Zůstává, že nebude prováděn cvik aport, ale pouze její překonání jedním směrem.
– Metrová překážka pro cvik aport bude pevná jen ve výšce 80 cm, horních 20 cm překážky bude otočných. Tato změna bude na závodech již od začátku roku 2019, na zkouškách bude určité přechodné období pro zavedení nového typu překážky.

2. Bonitace na Moravě, aktuální situace

V minulém infoservisu jsme Vás informovali o možnosti konání bonitace našeho klubu na Moravě. Zatím projevili zájem členové s celkem 16 zvířaty. Na jarní bonitaci klubu v Dolanech se přijedou podívat zástupci zájemce o pořádání. Pokud dojde k dohodě a bude dostatek zájemců, tak by se bonitace měla konat na podzim tohoto roku. O novinkách v této věci Vás budeme včas informovat.

3. Návrh na odvolání Dušana Pospíchala z vedení FMBB

Chtěl bych Vás krátce informovat o návrhu na odvolání Dušana Pospíchala z vedení FMBB. Tento návrh podal náš klub na základě rozhodnutí výboru. Tento návrh se bude projednávat na výroční schůzi FMBB tento rok v Halle.

Důvody pro podání návrhu jsou následující:

– Dušan Pospíchal byl nominován do vedení FMBB Czech Malinois Clubem v roce 2010. V té době byl aktivním členem našeho klubu a logicky se tak stal jeho zástupcem v této organizaci.
– V dalších letech vystoupil z CMC. Po vystoupení z klubu komunikace mezi FMBB a CMC skrze Dušana Pospíchala začala stagnovat. Postupem času však informace přestaly být předávány úplně.
– Na jaře 2016 podal Dušan Pospíchal na MS FMBB ve Francii přihlášku České republiky pro konání MS FMBB 2019. Nejenže o tomto kroku s CMC žádným způsobem nejednal, ale ani CMC o podání přihlášky neinformoval. Naopak požádal vedení FMBB o nezveřejnění konkrétního zájemce o tuto akci.
– Po podání přihlášky na můj přímý dotaz (ústní i písemný) sdělil, že o konání MS FMBB 2019 nemá žádné informace.
– Přesto, že obě předchozí mistrovství pořádaly KCHBO a CMC ve vzájemné spolupráci a podle informací z FMBB by se na tomto modelu nemělo nic měnit, Dušan Pospíchal jedná ohledně této akce naprosto bez jakýchkoliv konzultací s naším klubem.
– Jakékoliv pokusy o komunikaci bojkotuje, respektive odkazuje na to, že CMC kontaktuje, až na to nadejde vhodná doba.
– Vzhledem k výše uvedenému se výbor CMC rozhodl, že Dušan Pospíchal v současné situaci ve vedení FMBB neprezentuje zájmy Federace, a ani zájmy CMC, naopak tyto zájmy poškozuje. Proto jsme navrhli jeho odvolání z výboru FMBB.
– Jako zástupce CMC a České republiky ve výboru FMBB navrhujeme pana Marka Hájka. Marek Hájek je členem našeho klubu, byl ředitelem hlavní kanceláře MS FMBB 2015 v Písku (kde navázal přátelské vztahy s Prezidentem a generálním sekretářem FMBB) a vede přípravu Mistrovství republiky belgických ovčáků v letošním roce. Marek Hájek má bohaté zkušenosti z práce v mezinárodních institucích. Je u něj předpoklad, že bude kvalitně pracovat pro zájem našeho klubu a plemene belgický ovčák jako takového.
– Do Pracovní komise FMBB pro IPO navrhujeme paní Lucii Kaločovou, která bude v této komisi garantem odbornosti a rozhodně přispěje ke zkvalitnění práce této komise. Pro náš klub určitě zajistí kvalitní zpětnou vazbu z práce komise.

4. Výběrová soutěž Třinec

Minulý víkend se konala v Třinci první výběrová soutěž na MR IPO ČKS. Belgičtí ovčáci členů našeho klubu se jí zúčastnili v hojném počtu (celkem 21 z 39 účastníků). Nejlepší výkon závodu předvedl Dan Paleček s Lookerem Mi-Ji, který celkovým ziskem 285 bodů po zásluze zvítězil. V první desítce se umístilo celkem 7 belgických ovčáků malinois. Je dobré zmínit i jedenáctou v pořadí, drobnou fenu tervuerena Finku Deabei Honzy Farkače.

Gratuluji všem, kdo se v Třinci zúčastnili.

5. MS FMBB 2017 Halle

Ve dnech 24.-30.4. se v Halle koná Mistrovství světa FMBB. Je to vrcholná akce plemene belgický ovčák, která se koná kousek za našimi hranicemi. Rád bych všechny milovníky plemene pozval, aby se na tento svátek plemene přijeli podívat a fandit reprezentantům České republiky v jednotlivých disciplínách.

Českou republiku a Czech Malinois Club budou reprezentovat následující dvojice.

IPO:
CZ01 Petr Foltýn, AUZZY Ostraryka
CZ02 Jan Böhm, FORNY ze Soutoku Sázavy
CZ03 Martin Plecháček, ANTRAX Ostraryka
CZ04 Jiří Čejka, CIARA Meggan Bohemia
CZ05 Pavel Hrobař, AL CAMPO Graf Czech
CZ06 Michaela Krupková, ELWIS Lebensborn

Canicross:
Lukáš Marešovský, Anita Andraste Bergerbel
Vilém Čekajle, Castro Fidel Štíhlouš
Jaroslava Marešovská, Cersei Graf Czech
Pavla Hrníčková, Porto Deabei
Alena Zbožínková, Cox ze Six-Bau
Nicole Vošvrdová, Aško z Roderty
Marcela Čápková, Antrax Sabathore
Kateřina Samková, Harmony Star Kwanah
Eva Horňáková, Cecilka ze Six-Bau
Michaela Rubášová, Charon Deabei

Bikejöring:
Jan Lacina, Bokany Malevil Bohemia
Kateřina Burdová, Cayenne Clever Fox
Barbara Lehrmundová, Arrow Bajlo
Natalie Kopperová, Arletta Baar Sorrel Vixen

Přejeme všem reprezentantům hodně úspěchů, nových zážitků a šťastný návrat domů.

S pozdravem

Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 3/2017 (zaslaný 20.3.2017)

Vážení,

zde je třetí infoservis Czech Malinois Clubu. Dozvíte se, co informace o dění v klubu, novinky na našem webu i z kynologického světa. Nově budu rád za zpětnou vazbu od Vás jako členů ohledně bonitace. Doufám, že informace pro Vás budou zajímavé a přinesou Vám užitek.

Obsah:

1. Ocenění úspěchů členů našeho klubu ze strany ČKS
2. Nový způsob vydávání krycích listů
3. Informace o novém zkušebním řádu IPO
4. Dotaz k bonitaci klubu na Moravě
5. Informace pro nové členy
6. Canicross na MS FMBB 2017

1. Ocenění úspěchů členů CMC od ČKS

3. března proběhlo v hotelu Astra Srby ocenění výsledků sezóny 2016. V rámci tohoto večera byl předán titul Mistr sportu členům našeho klubu, Petru Foltynovi a Martinovi Plecháčkovi. Toto nejvyšší ocenění, které může sportovec ze strany ČKS obdržet dostali Petr s Martinem za zcela výjimečné úspěchy, kterých s Auzzym a Antraxem v posledních letech dosáhli. Patří jim za to ze strany klubu dík a uznání.

2. Nový způsob vydávání krycích listů

Dle změny chovatelského řádu, schválené členskou schůzí v lednu 2015 je volba krycího psa plně v kompetenci chovatele. Vzhledem k této skutečnosti bylo rozhodnuto, že krycí list bude k dispozici ke stažení v členské sekci webu klubu www.malinoisclub.cz

Chovatelé tak budou mít k dispozici dvě varianty postupu vystavení krycího listu:

a) Krytí na vlastní odpovědnost

Stačí stáhnout krycí list z www.malinoisclub.cz a vyplnit ho. Při krytí je třeba krycí list nechat potvrdit majitelem krycího psa. Vyplněný krycí list je třeba do 7 dnů po krytí poslat v originále na adresu: Bc. Dita Finsterle, Veterinární klinika HKVet s.r.o., Na Brně 566, 500 06 Hradec Králové.

Při tomto postupu zodpovídá chovatel za to, že spojení i rodiče splňují všechny podmínky chovatelského řádu Czech Malinois Clubu.

b) Krytí po konzultaci s poradcem chovu

V případě, že chovatel chce pro plánované spojení konzultaci s poradcem chovu, pošle vyplněnou žádost o krycí list elektronicky nebo poštou na adresu poradkyně chovu, Kateřiny Havlové. Adresa: Kateřina Havlová, Příšov 57E, Ledce u Plzně, 330 14 Email: chovatelskakomise@seznam.cz Žádost je třeba poslat na výše uvedenou adresu minimálně 6 týdnů před plánovaným krytím. V případě nedodržení tohoto termínu nelze zaručit včasné potvrzení krycího listu.

Poradce chovu pošle zpět na adresu chovatele, obvykle do 14 dnů od doručení žádosti, vystavený krycí list. Vystavením krycího listu poradcem chovu přebírá za to, že spojení splňuje podmínky chovatelského řádu CMC.

Další postup je stejný jako při variantě 1. Do 7 dnů po krytí pošle chovatel krycí list v originále na adresu: Bc. Dita Finsterle, Veterinární klinika HKVet s.r.o., Na Brně 566, 500 06 Hradec Králové.

3. Informace k novému zkušebnímu řádu IPO

Většina z Vás jistě zaregistrovala diskusi kolem nového zkušebního řádu IPO, respektive kolem nového způsobu provádění cviku aport (odnášení aportu stewardem). Vzhledem k tomu, že se proti této nové verzi aportu zvedla velká vlna nesouhlasu, pozastavilo Prezidium FCI schvalování nového ZŘ a vrátilo ho k přepracování Pracovní komisi FCI.

Poslední únorový víkend se sešla skupina tvůrců nového zkušebního řádu a projednala změny. Výsledkem bylo rozhodnutí o ponechání způsobu provádění cviku aport tak, jak je to v aktuálně platném zkušebním řádu.

Březnové zasedání Pracovní komise FCI novou verzi zkušebního řádu schválilo. Tato verze ještě podléhá definitivnímu schválení Prezidiem FCI, proto berte informaci jako předběžnou.

Pár základních informací:
– Nové znění zkušebního řádu IPO bude platit roku 2019
– Při zkoušce BH se změnilo provádění cviku ovladatelnost. První část cviku je prováděna na vodítku. Po příchodu psovoda k výchozímu bodu, před odchodem do skupinky, psovod psa odpoutá a průchod skupinou osob provede s odpoutaným psem. Po průchodu skupinou osob odchází psovod k výchozímu bodu a provede cviky odložení za pochodu.
– U zkoušky IPO 1 bylo změněno provádění cviků aport. Je prováděn aport volný a přes překážku. U bariéry není prováděn cvik aport. Je prováděno pouze překonání překážky v jednom směru. Výška bariéry je snížena na 1,6 m.
– U zkoušek IPO 2 a 3 nedochází k zásadním změnám.
– Pokud jde o použití obušku, údery zůstávají v platnosti stejně jako u stávající verze ZŘ. Výjimkou je MS FCI, kde byly údery obuškem rozhodnutím Prezidia FCI zrušeny.

4. Dotaz k bonitaci

Klubu byla nabídnuta možnost uspořádání bonitace na Moravě (v blízkosti Ostravy). Vzhledem k tomu, že bychom chtěli vyjít vstříc zájemcům o bonitaci z Moravy a umožnit jim bonitovat v jejich regionu, rozhodli jsme se tuto možnost zvážit.

Obracím se na členy CMC z Moravy, kteří mají zvířata s nimiž plánují účast na bonitaci. Potvrďte prosím svůj zájem, případně i s uvedením předpokládaného termínu, kdy by jste se bonitace zúčastnili (např. podzim 2017) emailem na adresu sis-consult@seznam.cz.

Podle Vašeho zájmu budeme volit termín, kdy bonitaci na jaře pořádat. Budete včas informování.

5. Informace pro nové členy

Pokud jste nově přihlášenými členy Czech Malinois Clubu a neobdrželi jste email s předchozími klubovými infoservisy, je možno je najít a stránkách našeho klubu www.malinoisclub.cz (horní lišta, položka Infoservis).

6. Canicross na MS FMBB 2017

Czech Malinois Club se stal patronem české reprezentace na MS FMBB 2017, které se bude konat ve dnech 26.-30.4. v německém Halle. V Bukové v Merklína se uskutečnil kvalifikační závod. Na základě jeho výsledků se na MS kvalifikovalo 8 žen v kategorii canicross, tři ženy v kategorii bikejöring a dva muži v kategorii canicross. Podle předvedených výkonů budou canicrossoví reprezentanti z ČR mít reálné šance atakovat medailová umístění. Držme jim palce.

Přeji Vám všem co nejlepší začátek sezóny 2017.
S pozdravem

Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 2/2017 (zaslaný 27. 2. 2017)

Vážení,

zasílám Vám druhý infoservis pro členy našeho klubu. Tentokrát se týká výhradně tématu, o němž se aktuálně velice mluví, Cereberální dysfunkce (Ataxie) u belgických ovčáků malinois. Využili jsme možnosti a požádali jsme členku Chovatelské komise našeho Klubu, která je odborníkem v oblasti genetiky o zpracování komplexnější informace na dané téma.

Nejprve bych rád paní Michaelu Krupkovou krátce představil z profesního hlediska.

Mgr. Michaela Krupková PhD.

– Absolvent oboru Genetika na Přírodovědecké fakultě UK.
– Absolvent postgraduálního studia „Molekulární a buněčná biologie, genetika a virologie“ na 1. Lékařské fakultě UK.
– V současnosti pracuje v Ústavu biologie a lékařské genetiky 1. Lékařské fakulty UK a na této fakultě také vyučuje.

Na naši prosbu zjistila aktuální výsledky výzkumu a studií o dané genetické vadě a tyto výsledky, včetně odkazů na příslušné zdroje shrnula ve svém článku, který přikládám. Pokud by jste měli zájem o odborné texty, z nichž čerpala, budou Vám k dispozici v členské sekci serveru klubu www.malinoisclub.cz (přístupné po přihlášení).

Cereberální ataxie

Pokud by jste měli zájem o další informace na dané téma, můžete autorku kontaktovat na mailu m.krupkova@seznam.cz

Doufám, že Vám níže uvedené informace budou prospěšné.

S pozdravem

Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu

____________________________________________________________________________________

Infoservis 1/2017 (zaslaný 23. 2. 2017)

Vážení,

pro zlepšení informovanosti členů Czech Malinois Clubu jsme se rozhodli prostřednictvím mailu informovat o aktuálních novinkách v životě našeho klubu. Ve formě tohoto občasníku budete mít přehled o dění v klubu i aktualitách, týkajících se plemene belgický ovčák. Mailový infoservis by měl členům nahradit dříve vycházející klubový zpravodaj.

Kromě informací o novinkách bude tento infoservis také využíván pro získání zpětné vazby od členů klubu na témata, která jsou pro život klubu důležitá.

Obsah:
1) Registrace stanov spolku dle nového Občanského zákoníku
2) Zahájení práce chovatelské komise klubu
3) Akce klubu v roce 2017
4) Canicrossová reprezentace na MS FMBB 2017
5) Cereberální dysfunkce (Ataxie)

1) Registrace stanov spolku dle nového Občanského zákoníku

Chtěl bych členy klubu informovat, že ke dni 8.2.2017 byl proveden zápis nových stanov CMC u Městského soudu Praha dle nového Občanského zákoníku . Rád bych také uvedl na pravou míru nepravdivé informace, které zazněly na členské schůzi v lednu. Požádal jsem po schůzi o vyjádření JUDr. Petra Šlaufa, odborníka na nový Občanský zákoník a tvůrce stanov ČMKU. Z jeho vyjádření: Registrace nových stanov v únoru 2017 nemohla mít žádný vliv na existenci klubu, účast členů na výběrových závodech a činnost klubu. Nemohla také způsobit žádný postih klubu ze strany státních orgánů, jediným rizikem byla případná omezená možnost čerpat dotace před registrací stanov.

2) Zahájení práce chovatelské komise klubu

Na základě schválení členskou schůzí CMC dne 21.1. byla zahájena práce Chovatelské komise klubu. Na stránkách klubu www.malinoisclub.cz byl nově vytvořen odkaz Chovatelská poradna (malinoisclub.cz/chovatelska-poradna/). Zde je pro nové chovatele k dispozici přehledný postup, co je třeba udělat pro úspěšné zahájení chovu v našem klubu. Dále jsou zde popsány jednotlivé administrativní kroky chovatele v průběhu chovu od krytí až po zápis vrhu s odkazy na příslušné formuláře.

Byl vytvořen jednotný mailový kontakt pro veškerou korespondenci s chovatelskou komisí: chovatelskakomise@seznam.cz

Složení chovatelské komise:
Poradce chovu: Kateřina Havlová – 737 383 846
Evidence a agenda dokladů k zápisu vrhů: Bc. Dita Finsterle – 605 721 786
Evidence zdraví chovu BO a DNA profilů – Mgr. Michaela Krupková PhD.

3) Akce klubu v roce 2017

Na webových stránkách klubu byly zveřejněny termíny bonitací a Mistrovství republiky BO v roce 2017:

Jarní bonitace – 20.5.2017 – Dolany
Mistrovství republiky belgických ovčáků – 21.-22.10.2017 – Dolany
Podzimní bonitace – 11/2017 – Sezemice (termín bude upřesněn)

Klub nabízí možnost pořádání vzdělávacích akcí pro členy (praktický seminář o výcviku, seminář na téma problematiky chovu apod.) V případě, že by jste kdokoliv z Vás měl zájem a nápad na konkrétní akci, obraťte se na mail sis-consult@seznam.cz nebo tel. 777 223 352. Pokusíme se Vašim přáním vyhovět.

4) Canicrossová reprezentace na MS FMBB 2017

Dle rozhodnutí členské schůze se CMC stal garantem reprezentace ČR v canicrossu na MS FMBB 2017 v německém Halle. Partnery klubu, kteří podpoří reprezentanty v canicrossu na MS, se stala společnost Non-stop dogwear.no a internetový server Behejsepsem.cz.

Dne 11.3. se bude v Bukové u Merklína konat kvalifikační závod pro výběr reprezentace. Pro veškeré informace o závodě, možnosti účasti na MS FMBB a canicrossu vůbec kontaktujte paní Jaroslavu Marešovskou, na telefonu 608 133 069 nebo na email: JARKAK@email.cz

Informace najdete také ve facebookové skupině Mushingové sporty s belgickými ovčáky

https://www.facebook.com/groups/385592528466936/

5) Cereberální dysfunkce (Ataxie)

Tato dědičná genetická porucha je v současnosti předmětem mnoha diskusí na Internetu. Jedná se o závažné, geneticky dědičné onemocnění, které postihuje štěňata od 8 do 17 týdne věku a končí utracením nemocných zvířat.

Informace o tomto onemocnění naleznete například na níže uvedených odkazech (Aj, Nj):

https://www.vetinfo.com/cerebellar-ataxia-in-dogs.html

http://www.genetics.unibe.ch/research/documents_dogs/cerebellar_ataxia_in_the_malinois/index_eng.html

Od konce roku 2016 je možné nechat svá zvířata na tuto genetickou vadu testovat v laboratořích Laboklin a Optigen.

http://www.laboklin.de/pages/php/news.php?lang=cz

http://www.optigen.com/

Děkuji za pozornost, kterou jste výše uvedeným informacím věnovali.
Přeji úspěšný začátek kynologické sezóny 2017 a těším se na setkání na některé z kynologických akcí.

S pozdravem

Jaroslav Kratochvíl
Prezident Czech Malinois Clubu