Aktuálně

Členská schůze CMC Klubu 25.1.2020

Datum a místo: 25.1.2020 10:00 hodin, Holice, restaurace Staroholická

Program:

1. zahájení, volba návrhové komise, schválení programu
2. zpráva prezidenta klubu
3. zpráva pokladní
4. zpráva výcvikáře
5. zpráva poradkyně chovu
6. vyhlášení reprezentace pro MS FMBB 2020
7. plán akcí pro rok 2020
8. Změna chovatelského řádu klubu. Doplnění chovaných variet o varietu groenendael a lakenois. Doplnění chovatelského řádu o selekci pracovních psů u speciální pracovní třídy na klubové výstavě.
9. různé (klubová výstava 2020, webové stránky…)
10. diskuse
11. návrh usnesení a závěr

MS FMBB 2018 

fotky a videa na FB CMC – ZDE

Ve 23.-29.4. se ve Slovinské Ajdovščině konalo Mistrovství světa FMBB. Czech Malinois Club na něm reprezentovalo 7 reprezentantů ČR v IPO, jeden reprezentant na divokou kartu v IPO a 8 reprezentantů ČR v canicrossu a bikejöringu.

IPO:
Na Mistrovství se opět ukázalo, že se jedná o nejtěžší závod v IPO na světě. Jak z hlediska náročnosti (finalisté musejí absolvovat po jednom závodě v neděli další závod), tak z hlediska náročnosti posuzování (nikde na světě se neposuzuje takto náročně). Letos se k výše uvedenému přidalo ještě počasí, které kombinovalo extrémní vedro se silným větrem, který působil obtíže na stopách.

Naši reprezentanti se na MS rozhodně neztratili. Již v základní části podali skvělé výkony. Česká republika byla jedinou zemí, která měla ve dvacetičlenném finále čtyři dvojice (5.místo Tomáš Louda-Bouí z Údolí Jizery, 12.místo Jan Böhm-Forny ze Soutoku Sázavy, 16.místo Pavel Hrobař-Al Campo Graf Czech a 19.místo Dan Paleček-Looker Mi-Ji). Ani ostatní se ve Světovém poháru neztratili: 21.místo Petr Foltyn-Auzzy Ostraryka, 32.místo Klára Matoušková-Commandos De Alphawille Bohemia, 58.místo Michaela Rubášová-Cháron Deabei a 61.místo Josef Šesták-Cyclone Olbramovický kvítek (všichni se umístili v 1. polovině startovního pole). V soutěži družstev se Česká republika opět umístila na stupních vítězů, tentokrát na 3.místě.

Nedělní finále v opravdu letním počasí prověřilo všechny účastníky až na samou hranici možností. Češi opět předvedli kvalitní výkony ve všech disciplínách. Většina našich dvojic se ve finále posunula směrem nahoru. „Skokanem roku“ se stal Dan s Lookerem, který se z původního 19.místa posunul až na 8. Nakonec skončili Honza s Fornym na 7.místě, Dan s Lookerem na 8.místě, Pavel s Al Campem na 11.místě a Tomáš s Bouím na 14.místě.

Všem reprezentantům moc gratuluji a smekám před jejich výsledky. Kdo na této akci nebyl, neumí si představit, o jak náročné prověření psa i psovoda se jedná.

Canicross:
Podle výsledků z loňského mistrovství republiky a letošní kvalifikace se zdálo, že česká reprezentace v tomto mladém sportu odjíždí na MS s nemalými ambicemi. Jsem rád, že se tyto naděje ve Slovinsku potvrdily. Závod se konal jako dvoukolový a často vypadal takřka jako „mistrovství České republiky s mezinárodní účastí“… V canicrossu muži (kategorie 40-49 let) obsadil Jiří Švancara 2.místo (mimochodem v mladší kategorii by byl 3. a Vilém Čekajle 5.místo. V kategorii mužů 18-39 let byl 5. Antonín Gric. V bikejöringu žen zvítězila Marcela Čápková a 2.místo obsadila Lucie Babulová. V canicrossu žen obsadila Česká republika dokonce všechna místa na stupních vítězů. 1.místo Jaroslava Marešovská, 2.místo Marcela Čápková a 3.místo Pavla Hrníčková. 8.místo obsadila Kateřina Samková. Všem patří velká gratulace.

Množství úspěchů a medailí v canicrossu a bikejöringu je fascinující. Doufám, že tyto úspěchy budou motivovat další lidi s belgičáky k vyzkoušení toto sportu. Těšíme se na Vás na Mistrovství republiky CMC na krásných tratích v Suchdole nad Odrou.

Jménem klubu bych chtěl poděkovat za podporu reprezentace generálním partnerům CMC, společnosti Vafo Praha (výrobce super prémiových krmiv Brit) a výrobci kynologických potřeb, společnosti Gappay.

Jaroslav Kratochvíl 

Zhodnocení frekvence obou ataxií v ČR podle Genomie a Laboklinu

Genomia:
Doposud bylo v České republice zachyceno genetickým testováním 14,5 % přenašečů SDCA1 a 7,8 % přenašečů SDCA2. Protestovanost varianty SDCA1 je vyšší než u varianty SDCA2 – ne všichni testovaní psi byli vyšetření na obě varianty. Byl zachycen jeden dvojitý heterozygot SDCA1/SDCA2. Nebyl zachycen žádný nemocný pes. Všechny záchyty mutantní varianty byly u malinoisů. Jen jediný záchyt přenašeče SDCA2 byl u tervuerena.

Laboklin:
SDCA1
89 % čistí (N/N)
11 % přenašeči (N/SDCA1)
<1 % postižení (SDCA1/SDCA1)
SDCA2
87  % čiští (N/N)
12  % přenašeči (N/SDCA2)
1   % postižení (SDCA2/SDCA2)
Zpracované povídání o SDCA1 a SDCA2, od týmu Genomia, naleznete v členské sekci.
Mgr. Michaela Krupková PhD, chovatelská komise

MS FMBB 2017

výsledky

výsledky týmů

fotky a videa na FB CMC – ZDE

Tak je to za námi!
O víkendu jsme zakončili další ročník MS FMBB, tentokráte konaný v německém Halle. Na tomto MS jsem měl opět tu čest a potěšení být pomocníkem českého týmu v roli teamleadera společně s Karolína Kristová (které tímto děkuji za skvělé kompletní zajištění oddílu A a pomoc s veškerou administrativou). Děkuji tímto i klubu CMC za důvěru do mě vloženou.
CMC klub na toto MS vyslal maximální možný počet závodníků, tedy 6 a to v tomto složení a s těmito výsledky:

CZ 1 – Petr Foltyn – WC 13 místo – 273, celkově 18. místo – 437,5 bodu
CZ 2 – Jany Böhm – WC 1.místo!!! 284 body – celkově 4. místo – 463 body.
CZ 3 – Martin Plecháček – WC 8. místo – 275 bodů, celkově 14 místo – 444,5 bodu
CZ 4 – Jirka Čejka – bohužel pořadí nehodnoceno vzhledem k nedokončené stopě
CZ 5 Pavel Hrobař – celkově 29.místo – 264 body
CZ 6 Michaela Krupková – celkové 41. místo 258 bodů.

Chtěl bych tímto všem šesti statečným poděkovat za profesionální a poctivý přístup při závodech a týmovou práci v rámci společných příprav a tréninků.
Zároveň bych rád všem pogratuloval k dosaženým výsledkům v tomto extrémně těžkém závodě. Byť se nám ne vždy vše povedlo a ne vždy nám bylo umožněno, aby se „to povedlo“, velice oceňuji vaši bojovnost do posledních vteřin svých výkonů. Všichni zasloužíte hlubokou poklonu.
Jsem nesmírně šťastný a hrdý na českou reprezentaci, protože ani letos jsme se více než neztratili. Celkové druhé místo v soutěží družstev, vítězství jednotlivce ve World Cupu (Jany Böhm, obrovská gratulace a klobouk letí dolů, jste s Fornym frajeři) a tři účastníci ve finálové dvacítce – již zmíněný Jany Böhm a dále Martin Plecháček a Petr Foltyn (pánové vy dva a vaši dva čtyřnozí kamarádi jste něco neuvěřitelného – po tolika závodech, tolika úspěších být stále takhle nahoře – respekt, obdiv, úcta) – myslím opět ukázalo, jak kvalitní cestou česká kynologie, a v tomto případě Belgický ovčák v pracovní linii, jde.
Jany Böhm patří ještě jedno poděkování a gratulace – gratulace k přímému postupu na příští FMBB a poděkování za jedno místo navíc díky Tvému vítězství ve WC. Čili CMC klub příští rok vyšle závodníků 7.
Ještě jednou vám dámo a pánové, děkuji, gratuluji a těším se na další spolupráci s vámi.
Poděkování směřuje za obrovskou podporu i k českým fandům, kterých se v Halle sešlo skutečně hodně (proto nejmenuji jednotlivě), ať už po celý týden s námi na hotelu nebo na stadionu během závodu. Velké díky, byli jste hodně slyšet a výsledky jsou i vaši zásluhou!!!
A v neposlední řadě mířím s velkým děkuji partnerům CMC klubu a reprezentace – společnosti Gappay (Jirka Tichý) – výrobci kynologických potřeb a společnosti Vafo Praha ( ka Katarína Vargová ) – výrobci superprémiového krmiva Brit. Moc děkujeme za Vaši podporu – sic to zní jako klišé, tak vězte, že bez vás by to opravdu nešlo.

Závěrem chci jen dodat, že mi je skutečnou ctí a potěšením spolupracovat s takovými profesionály, jací se na letošním FMBB sešli a zbývá mi jen si přát, aby i další skupina reprezentantů pro příští FMBB byla takto stmelena a pokračovala v těch skvělých výkonech a výsledcích při tak těžkém závodě. Není hezčího pocitu než potlesk tribun a radost v týmu. Takže…, hodně štěstí při kvalifikacích a těším se….

Pavel Vinš,  Teamleader 

3. Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO

výsledky

Ve dnech 14.-15.4.2017 proběhla třetí Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO, konaná tentokrát v Krchlebech. Do třetice moc gratulujeme a děkujeme všem našim členům za reprezentaci, zejména členům, kteří obsadili pozice nejvyšší:

1. místo Klára Matoušková & Commandos de Alphaville Bohemia – 97/95/98, zároveň nejlepší poslušnost a obrana závodu
2. místo Tomáš Molák & Bruni Boccaro – 94/94/91
3. místo Renata Tvrdoňová & Adele Igo – 92/91/91

VS_Krchleby_2017

Děkujeme za krásnou fotku Petra Fürstová. Více fotek k náhledu u Petry na FB profilu.

2. Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO

výsledky

Ve dnech 8.-9.4.2017 proběhla druhá Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO, skvěle organizačně zvládnutá, díky ZKO Roudnice nad Labem. Opět gratulujeme a děkujeme všem našim členům za reprezentaci, zejména členům, kteří obsadili pozice nejvyšší:

1. místo Tomáš Louda & Bouí z Údolí Jizery – 96/98/99, zároveň nejlepší poslušnost a obrana závodu

2. místo Ladislav Mach & Freny Foxy Queen – 98/93/97

3. místo Markéta Maňáková & Abby Ostraryka – 96/91/96

VS_Roudnice_2017

Děkujeme za krásnou fotografii člence ProfiDog týmu, Tereza Suchánková🙂

1. Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO

výsledky

Ve dnech 1.-2.4.2017 proběhla první Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO.
Moc gratulujeme všem našim členům za reprezentaci, zejména pak Danielu Palečkovi se psem Looker Mi-Ji, kterým se podařilo soutěž vyhrát s body 94/94/97 a odnést si trofej za nejlepší obranu závodu.

17492926_1585162788178775_9087761733412016404_o

Foto: Katarína Vargová

Kvalifikace v canicrossu na MS FMBB 2017

výsledky
veškeré informace o Cannicrossu ZDE

11.3. se v Bukové u Merklína konal kvalifikační závod na MS FMBB 2017 v canicrossu a bikeröngu. Na tomto závodě se mělo rozhodnout, kterých 10 reprezentantů získá podporu Czech Malinois Clubu pro start na této akci. Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, jak budou obsazeny jednotlivé kategorie, požádali jsme o pomoc s výběrem nejlepších zástupce serveru Behejsepsem.cz, pana Šimona Cipra.

Závod se konal v krásném prostředí Jižních Čech. Pro kvalifikaci byla připravena trať o délce 4,2 km. Závodu se zúčastnilo celkem šestnáct dvojic s belgickými ovčáky. Nejobsazenější byla kategorie canicross ženy s deseti startujícími. Podle hodnocení Šimona Cipra všichni startující belgičáci předvedli kvalitní výkony. Co do výkonů nejlepší byla nejobsazenější kategorie kategorie canicross ženy.

Po doběhu byl na základě výsledků proveden výběr reprezentace. Cílem bylo vybrat deset nejkvalitnějších výkonů. Nakonec bylo vybráno osm nejlepších v kategorii canicross ženy, vítěz kategorie canicross muži a vítězka kategorie bikeröng ženy. Vzhledem k předvedeným výkonům jsme po dohodě se Šimonem Ciprem rozhodli nabídnout možnost reprezentovat všem soutěžním dvojicím.

Chtěl bych poděkovat společnosti Vafo Praha, generálnímu partnerovi reprezentace na MS FMBB 2017 za podporu této kvalifikace . Rád bych také poděkoval partnerům canicrossové reprezentace na MS FMBB 2017, společnostem Non-stop dogwear.no a Behejsepsem.cz za podporu repre a logistickou podporu závodu.

Těším se na setkání se všemi reprezentanty na MS FMBB 2017 a přeji jim hodně úspěchů.

Jaroslav Kratochvíl

Canicross11  Canicross08

Ocenění úspěchů našich členů

Český kynologický svaz uspořádal 3.3. v hotelu Astra Srby slavnostní večer, na němž ocenil úspěchy reprezentantů ve sportovní kynologii v roce 2016. Z členů Czech Malinois Clubu obdržel teamleader na MS FMBB 2016, Pavel Vinš čestné uznání. Především však byl Petru Foltynovi a Martinovi Plecháčkovi propůjčen titul Mistr sportu za mimořádné úspěchy ve sportovní kynologii.

Jménem Czech Malinois Clubu chci pogratulovat Petrovi i Martinovi ke zisku tohoto mimořádného ocenění. Za mnoho úspěchů na mistrovstvích světa v jednotlivcích i družstvech v posledních třech letech si ho jistě zaslouží měrou vrchovatou. Přeji jim a jejich čtyřnohým parťákům pevné zdraví a ať na tyto úspěchy naváží v dalších sezónách.

Jaroslav Kratochvíl

Připomeňme si úspěchy, za které byli Petr a Martin oceněni:

uspechy_M.Plechacek_P.Foltyn 

oceneni_nasich_clenů_Plechacek_Foltyn_Vins

uálně

——————————

Přejeme všem krásné Vánoce a v novém roce hodně úspěchů se psy i bez nich.

cmc_pf_2017

 
 

MR BO CMC 2016

Dnes jsem se vrátil z Mistrovství belgických ovčáků v Třeboni. Byl to nádherný závod. Děkuji týmu kolem Jan Lacina a Vilém Klaboch za perfektně připravenou akci. Bylo nám s Vámi celý víkend skvěle. Děkuji týmu rozhodčích Miroslav Ryneš, Martin Pejša a Krajci Theodor za skvělé posouzení výkonů na světové úrovni. Figurantům, Jaroslav Vyhnal, Jirka Mach a Milan Římek děkuji za výborně odvedenou nelehkou práci na obranách (Jirko, přeji brzké uzdravení). Děkuji týmu kladečů pod vedením Honzy Laciny za dobře odvedenou práci na stopách.

Dále bych chtěl poděkovat za podporu závodu sponzorům závodu, Městu Třeboň, Pivovaru Platan a Tiskárně Peter Zajac. Především pak děkuji partnerům klubu společnostem Gappay a Vafo Praha (výrobci superprémiového krmiva Brit) za podporu CMC klubu v průběhu celého roku. Bez Vás by to opravdu nešlo.

Moc gratuluji vítězům a kvalifikovaným reprezentantům. Všem ostatním gratuluji k výkonu a doufám, že jste odjížděli z Třeboně spokojeni. Držím palce v další práci a na dalších závodech. Doufám, že toto krásné Mistrovství bylo dalším krůčkem na cestě, po které se Czech Malinois Club snaží kráčet. Těším se, že další krůček uděláme v příští rok v dubnu v Halle na Mistrovství světa FMBB 2017.

                                                                                                                  Jaroslav Kratochvíl

mr_cmc_2016-2

 

MS FCI 2016

Kompletní reprezentace České republiky na MS FCI IPO byla letos složená ze členů Czech Malinois Clubu. Chtěl bych pogratulovat Jan Böhm, Martin Plecháček, Petr Foltyn, Michaela Krupková a Vladislav Glogar ke skvělým výsledkům s třešničkou na dortu v podobě titulu vicemistra světa pro Honzu Böhma a titulu vicemistra světa ve družtvech. Myslím si, že všichni účastníci podali výkony na hranici možností a občas lepším bodům bránily jen okolnosti mimo vliv závodící dvojice.

Jste borci a opět jste dokázali, že česká kynologie patří k absolutní špičce!  Díky všem za skvělý zážitek!

                                                                                                                  Jaroslav Kratochvíl

 

——————————

V neděli 11.9.2016 odjela na Mistrovství světa všech plemen – FCI IPO 2016 – česká reprezentace!
Hájit české barvy budou ve Slovinsku se svými belgickými ovčáky malinois Vladislav Glogar, Martin Plecháček, Jan Böhm, Petr Foltyn a Michaela Krupková! Náhradníkem je Josef Šesták.

Všichni členové české reprezentace jsou našimi členy, členy klubu CMC.

Děkujeme na reprezentaci nejen našeho klubu, ale celé české kynologie a přejeme hodně závodního štěstí.

Online informace ze závodu naleznete na stránkách ProfiDOGZDE

 

ms_fci_2016

Foto: Mgr. Michaela Kollárová

—————————————————————————————————————–

MEZINÁRODNÍ KYNOLOGICKÝ FESTIVAL CACIT 2016

www.cacit.cz

Naši členové opět skvěle reprezentovali – obsadili první tři místa na CACIT 2016!!

Letošní jedenáctý ročník velmi prestižního Mezinárodního psího festivalu CACIT 2016 přinesl opět skvělé výsledky členů našeho klubu. Vítězem se stala Šárka Bendová se svojí Casie Meggan Bohemia (96/97/97 – 290 bodů), holky si mimo prvního místa odnesly ocenění za nejlepší poslušnost a obranu závodu. Druhý byl Tomáš Louda se svým mladým psem Bouí z Údolí Jizery (98/95/95 – 288 bodů), zároveň získali ocenění za nejlepší stopu závodu. Třetí příčku obsadila Marie Vlčková se psem Blade z Údolí Jizery (95/96/96 – 287 bodů).

výsledky ZDE

CACIT_2016

Foto: Tereza Suchánková

—————————————————————————————————————–

Ve dnech 22.-23.10.2016 proběhne v Třeboni Mistrovství republiky Belgických ovčáků 2016
info ZDE

—————————————————————————————————————–

V sobotu 5.11.2016 se na kynologickém cvičišti v Sezemicích koná podzimní bonitace CMC klubu
info ZDE

—————————————————————————————————————–

MR IPO 2016

Naši členové obsadili první tři místa na MR IPO 2016!!

Letošní Mistrovství republiky ČKS v Roudnici nad Labem přineslo opět vynikající výsledky členů našeho klubu s jejich maliňáky. Vítězem mistrovství se stal Vladislav Glogar s Ghandim from Mike’s Place (nádherný součet 290 bodů). Také další místa na stupních vítězů obsadili belgičtí ovčáci. Druhý byl Jan Böhm s Fornym ze Soutoku Sázavy a třetí místo obsadil Martin Plecháček s Antraxem Ostraryka. V reprezentaci pro letošní Mistrovství světa FCI ve Slovinsku je doplní čtvrtý Petr Foltyn s Auzzym Ostraryka.
V první desítce bylo celkem 8 belgičáků a v první dvacítce celkem 15. Nádherný výsledek, za který všem členům našeho klubu, kteří se na něm podíleli děkuji a gratuluji k němu.

Rád bych také poděkoval všem organizátorům v čele s Václav Kejř, kteří po roce připravili opět vynikající akci a všem rozhodčím, figurantům a kladečům stop, kteří odvedli výbornou, profesionální práci.
Těším se na setkání na dalších závodech a držím palce všem na MS FCI 2016 v Nové Gorici.

                                                                                                                                        Jaroslav Kratochvíl

Výsledky ZDE

Rozhovor s mistrem republiky IPO 2016 Vladislavem Glogarem ZDE

MR_IPO_2016

Foto: Agnieszka Tomanek

—————————————————————————————————————–

FMBB 2016

Český tým vybojoval úžasné 2 místo ve družstvech – 849 bodů
Tři čeští reprezentanti se probojovali do „TOP10“
Čtyři čeští reprezentanti se probojovali do velmi prestižního „World Championship“, čili „TOP20“
Všichni naši reprezentanti prošli závodem se splněným limitem zkoušky IPO3.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!!

 

Czech_team_FMBB_2016_France

Foto: Karolína Kristová

Více o reprezentaci a MS FMBB

—————————————————————————————————————–

Ve dnech 30.4-1.5.2016 proběhla poslední Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO.
Moc gratulujeme všem našim členům za reprezentaci, zejména pak Michaele Krupkové s Elwisem Lebensborn. Tato dvojice vyhrála závod s body 94 / 94 / 97 a zároveň si vezou ocenění za nejlepší poslušnost a nejlepší obranu závodu!! 🙂

VS_Trinec_2016

Foto: Agnieszka Tomanek

—————————————————————————————————————–

Ve dnech 2.-3.4.2016 proběhla první Výběrová soutěž pro Mistrovství republiky IPO.
Moc gratulujeme všem našim členům za reprezentaci, zejména pak Lubomíru Jonášovi s Brestem Boccaro a Tomášovi Molákovi s Bruni Boccaro, kteří obsadili medailové příčky.

Foto: Ing. Beata Štýbrová, časopis Psí sporty