canicross a bikejoring 2018

Reprezentace v canicrossu a bikejöringu na FMBB 2018

30743921_2019905134939594_3966127737776635904_n

Podle výsledků z loňského mistrovství republiky a letošní kvalifikace se zdálo, že česká reprezentace v tomto mladém sportu odjíždí na MS s nemalými ambicemi. Jsem rád, že se tyto naděje ve Slovinsku potvrdily. Závod se konal jako dvoukolový a často vypadal takřka jako „mistrovství České republiky s mezinárodní účastí“… V canicrossu muži (kategorie 40-49 let) obsadil Jiří Švancara 2.místo (mimochodem v mladší kategorii by byl 3. a Vilém Čekajle 5.místo. V kategorii mužů 18-39 let byl 5. Antonín Gric. V bikejöringu žen zvítězila Marcela Čápková a 2.místo obsadila Lucie Babulová. V canicrossu žen obsadila Česká republika dokonce všechna místa na stupních vítězů. 1.místo Jaroslava Marešovská, 2.místo Marcela Čápková a 3.místo Pavla Hrníčková. 8.místo obsadila Kateřina Samková. Všem patří velká gratulace.

Množství úspěchů a medailí v canicrossu a bikejöringu je fascinující. Doufám, že tyto úspěchy budou motivovat další lidi s belgičáky k vyzkoušení toto sportu. Těšíme se na Vás na Mistrovství republiky CMC na krásných tratích v Suchdole nad Odrou.